16. októbra 2007

Futbaloví reprezentanti do 21 rokov majú tri dôležité body

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov vyhrali v utorňajšom stretnutí 7. kvalifikačnej skupiny o postup na ME 2009 hráčov tejto vekovej kategórie nad rovesníkmi z Cypru 4:1 (0:0). Na Štadióne ...

MONS 16. októbra (WEBNOVINY) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov vyhrali v utorňajšom stretnutí 7. kvalifikačnej skupiny o postup na ME 2009 hráčov tejto vekovej kategórie nad rovesníkmi z Cypru 4:1 (0:0). Na Štadióne Národného tréningového centra SFZ v Senci to bol po bezgólovom polčase napokon strelecký koncert Pavla Jurča, ktorý zaznamenal hetrik, štvrtý gól domácich pridal v samom závere Piroška. Za hostí prekonal brankára Košického len Aristidou. Mladí Slováci dosiahli svoje prvé víťazstvo v tomto kvalifikačnom cykle napriek tomu, že od 25. min dohrávali bez vylúčeného Majtána. Reprezentačný tím SR "21" si tak po dvoch domácich septembrových remízach na úvod kvalifikácie s Islandom (2:2) a Rakúskom (1:1) a nešťastnej prehre v Belgicku (2:4) pripísal do tabuľky 7. skupiny ďalšie tri body a momentálne mu patrí 2. priečka. Najbližší kvalifikačný duel čaká na mužstvo okolo kapitána Petra Pekaríka v piatok 16. novembra práve na pôde Cypru.

Výsledok:
Slovensko "21" - Cyprus "21" 4:1 (0:0)
Góly: 58., 83. a 86. Pavol Jurčo (tretí z 11 m), 89. Piroška - 74. Aristidou, ŽK: 78. Kucka, 84. Jonáš - 41. Efstathiou, 53. Pavlou, ČK: 25. Majtán - 89. Efstathios, rozhodovali: Siniša Zrnič - Mato Stanič, Edin Selimovič (všetci Bosna a Hercegovina), 455 divákov

SR "21": Košický - Pekarík, M. Tóth, Jonáš, Patrik Mráz - Majtán, Kucka, Opiela (90. Džogan), Pilár (79. Piroška) - Pavol Jurčo (90.+ P. Maslo), Jendrišek
Cyprus "21": Asprogenis - Ioannou, Katsiaris, A. Dimitriou, Efstathiou - Vattis, Kyriakou (82. Shielis) - Panagi, M. Dimitriou (61. Christofi), Avraan - Pavlou (70. Aristidou)

V úvode zápasu boli o niečo aktívnejší Cyperčania, ktorí pohrozili už v 1. min, no nebezpečný priamy kop z kopačky Michalisa Dimitrioua brankár Košický zlikvidoval. O dve minúty neskôr strieľal nad domácu svätyňu Avraan, na druhej strane mieril vzápätí mimo tri žrde z 20 metrov Kucka. V 7. min preukázal svoju techniku Pavol Jurčo, keď po viacerých zblokovaných strelách obtrel svoj pokus z hranice šestnástky o brvno bránky hostí. Na konci úvodnej desaťminútovky musel dvakrát zasahovať Košický, ktorý najskôr zneškodnil pokus Michalisa Dimitrioua a o pár sekúnd efektne vyrazil aj strelu Kyriakoua. V 16. min po zaváhaní hosťujúcej obrany postupoval Jendrišek sám na brankára Asprogenisa, no ľavačkou zakončil zbrklo vedľa. Po polovici úvodného dejstva mohli ísť mladí Slováci do vedenia po hlavičke Kucku, no lopta opečiatkovala len pravú žrď. V 25. min tvrdo atakoval Majtán hosťujúceho Avraana a od hlavného arbitra Zrniča videl červenú kartu. Oslabení domáci sa v zostávajúcom priebehu
prvej štyridsaťpäťminútovky zomkli a dokázali si aj vytvoriť gólové šance. V 32. a 34. min sa v nich ocitol Jendrišek, no v oboch prípadoch dobre zasiahol brankár Cypru. Pred odchodom do kabín sa zrodili ešte tri zaujímavé situácie. Najskôr napravil Tóthove zaváhanie vynikajúco Pekarík, na druhej strane spôsobil vzrušenie svojím vybehnutím gólman Asprogenis a v samom závere po rohu hostí zastúpil Košického na bránkovej čiare Kucka.
Druhý polčas odštartoval v 46. min priamy kop v podaní Patrika Mráza do stredu hosťujúcej bránky. V 51. min sa zrodila pekná akcia domácich po osi Opiela - Jendrišek - Pekarík a opäť Jendrišek, no kanonierovi nemeckého druholigového Kaiseslauternu strela z prvej nesadla. Na opačnej strane sa v 55. min rútil do otvorenej obrany Pavlou, nevyšla mu však finálna prihrávka. Aktívne a bojovne hrajúci Slováci sa napokon dočkali vedúceho gólu v 58. min. Jurčo na ľavej strane zamotal hlavu Ioannouovi a ľavačkou k vzdialenejšej žrdi nedal Asprogenisovi šancu - 1:0. V 72. min strieľal po nacvičenej akcii spoza šestnástky Kyriakou, Košický však potvrdil výborný postreh a loptu definitívne "upratal" Jonáš. O dve minúty sa však Cypru po 15. rohovom kope v zápase podarilo vyrovnať, keď loptu dostal do siete striedajúci Aristidou. Napriek inkasovanému gólu sa domáci nezlomili a napokon sa dostavila aj zaslúžená odmena. V 83. min chyboval na pravej strane Efstathios, Jurčo obišiel aj brankára a
do prázdnej bránky už nemal problém skórovať - 2:1. Kanonier MFK Košice už o tri minúty zavŕšil svoj hetrik, keď úspešne premenil pokutový kop po ruke Efstathiosa. V 89. min po dravom prieniku pridal ďalší gól na slovenský účet po dravom prieniku aj striedajúci Piroška a definitívne uzavrel skóre zápasu na 4:1. Na niekoľko záverečných minút sa vyrovnali aj sily na trávniku, keďže v 89. min videl druhú žltú a následne aj červenú kartu nešťastník Efstathios.