17. mája 2014

Gáborík hviezdil, do cesty o Stanley Cup sa mu postaví Hossa i Handzuš

Marián Gáborík sa teší zo svojho gólu spolu s obrancom Kings Drewom Doughtym.

Marián Gáborík sa teší zo svojho gólu spolu s obrancom Kings Drewom Doughtym. Foto: TASR/AP
New York 17. mája (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík prispel gólom a asistenciou k víťazstvu Los Angeles Kings nad Anaheimom Ducks 6:2 v rozhodujúcom siedmom zápase 2. kola play off NHL. Králi tak vyhrali celú sériu 4:3 na zápasy. Gáborík, ktorý je s bilanciou 9+6 najlepším strelcom a druhým najproduktívnejším hráčom play off, narazí vo finále Západnej konferencie na slovenskú dvojicu v drese Chicaga Blackhawks Michal Handzuš - Marián Hossa.

V hale Honda center sa nasmerovali hostia za víťazstvom už v prevej tretine, keď sa o tri góly postarali Justin Williams, Jeff Carter a Mike Richards. Keď v 35. minúte skóroval počas presilovej hry Gáborík, bolo to už 5:0 pre Kings. Potom síce Anhaeim znížil zásluhou Kyle Palmieriho a Corey Perryho, ale posledné slovo mal Tanner Pearson.