07. októbra 2011

Gáboríkov gól stačil Rangers na bod

Marián Gáborík z New York Rangers sa ako prvý Slovák strelecky presadil v novom ročníku zámorskej hokejovej NHL, keď skóroval v piatkovom súboji vo švédskom Štokholme proti Los Angeles. Po ...

gaborik ŠTOKHOLM/HELSINKI 7. októbra (WEBNOVINY) - Marián Gáborík z New York Rangers sa ako prvý Slovák strelecky presadil v novom ročníku zámorskej hokejovej NHL, keď skóroval v piatkovom súboji vo švédskom Štokholme proti Los Angeles. Po góle Gáboríka vyrovnali Rangers na 2:2, v predĺžení sa však presadil Jack Johnson a Kings vyhrali 3:2. Los Angeles bolo najmä v prvej tretine veľmi aktívne, po prestávke začali Rangers lepšie korčuľovať a vytvárali si viaceré šance. Aktívny bol najmä Ryan Callahan, ktorý vyslal 10 striel na bránku. Gáborík sa prezentoval piatimi streleckými pokusmi.

V Helsinkách vyšiel zo súboja slovenských obrancov lepšie Andrej Sekera, ktorého Buffalo zdolalo Anaheim Ľubomíra Višňovského 4:1. Sekera si navyše počas necelých 15 minút pobytu na ľade pripísal aj jednu asistenciu. Višňovský dostal väčší priestor, najproduktívnejší obranca základnej časti minulej sezóny sa však nedokázal presadiť a neúspešne skončili obe jeho strely.

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Buffalo - Anaheim 4:1 (2:0, 2:1, 0:0) - hralo sa v Helsinkách
Góly: 5. Vanek (Adam, Pominville), 9. Leino (SEKERA, B. Boyes), 26. Pominville (Vanek, Adam), 32. Vanek (Ehrhoff, Pominville) - 25. Guenin (Macanauer)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:30, brankári: Miller - Hiller. Diváci: 13 349 divákov.

Los Angeles - New York Rangers 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0) - hralo sa v Štokholme
Góly: 11. Kopitar (Justin Williams), 56. M. Richards (Richardson, D. Brown), 65. J. Johnson (M. Richards, Kopitar) - 16. Callahan (Anisimov, Fedotenko), 51. GÁBORÍK (Dubinsky, B. Richards)
Vylúčení: 1:5 na 2 min, navyše: Prust na 5 min za bitku, Dubinsky na 10 min za nešp. správanie - Clifford na 5 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:26, brankári: Quick - Lundqvist. Diváci: 13 800.

V piatok sa ešte hrajú zápasy Carolina - Tampa Bay, Detroit - Ottawa, Columbus - Nashville a Dallas - Chicago.