Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

28. mája 2009

Gahanovi vyoperovali tumorFrontmanovi britskej skupiny Depeche Mode Daveovi Gahanovi chirurgicky odstránili tumor z močového mechúra, informovala oficiálna stránka kapely Depechemode.com. Britská elektro-popová legenda začiatkom ...Zdieľať
BRATISLAVA 28. mája (WEBNOVINY) - Frontmanovi britskej skupiny Depeche Mode Daveovi Gahanovi chirurgicky odstránili tumor z močového mechúra, informovala oficiálna stránka kapely Depechemode.com. Britská elektro-popová legenda začiatkom mesiaca odštartovala európsku časť svetového Tour of the Universe, no po tom ako 47-ročného Gahana 12. mája hospitalizovali s gastroenteritídou - akútnym zápalom sliznice žalúdka a čriev, začali postupne rušiť plánované koncerty. Ďalšie testy však odhalili na jeho močovom mechúre malígny tumor v počiatočnom štádiu, ktorý mu úspešne odstránili. Ako ďalej informuje oficiálna stránka, do 8. júna musí podľa odporúčania lekárov odpočívať, aby sa úplne zotavil. Prvý koncert by tak Depeche Mode mali odohrať 8. júna v Lipsku.


"Dave Gahan ďakuje fanúšikom za podporu, pochopenie a trpezlivosť. Depeche Mode veľmi mrzia problémy alebo nepríjemnosti, ktoré mohli spôsobiť rušením koncertov a zmenami ich termínov," uvádza sa vo vyhlásení na stránke Depechemode.com. Vystúpenia, ktoré mali naplánované od 12. mája do 7. júna, odohrajú v náhradných termínoch, pričom niektoré z nich už zverejnili. Výnimkou je zrušený koncert, ktorý mali odohrať na Pinkpop Festivale v holandskom Landgraafe. Bratislavský koncert sa bude konať podľa plánu 22. júna na štadióne Inter.

Depeche Mode predali od svojho vzniku v roku 1980 vyše 75 miliónov albumov po celom svete. Medzi ich najznámejšie skladby patrí napríklad Just Can't Get Enough, People Are People, Personal Jesus, Enjoy the Silence, I Feel You či Condemnation. V apríli vydali už svoj dvanásty štúdiový album s názvom Sounds Of The Universe. Bližšie informácie o zrušených a preložených koncertoch prináša oficiálna stránka Depechemode.com.

Informácie zverejnil spravodajský portál news.bbc.co.uk.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Depeche Mode ruší ďalšie koncerty (21. 5. 2009)
 Depeche Mode zrušili ďalšie európske koncerty (15. 5. 2009)
 Líder skupiny Depeche Mode má zdravotné problémy (13. 5. 2009)
 V Hollywoode si budú môcť zadarmo vypočuť Depeche Mode (22. 4. 2009)
 Vyšli Sounds Of The Universe skupiny Depeche Mode (17. 4. 2009)
 Video: Depeche Mode nový singel Wrong (22. 2. 2009)
 Depeche Mode dnes večer predstavia skladbu Wrong (21. 2. 2009)
 Celosvetová premiéra debutového singlu „WRONG“ skupiny Depeche Mode (6. 2. 2009)nasledujúci článok >>
Rikkon privedie do Bánoviec slovenské a české hviezdy
<< predchádzajúci článok
Slovensko napíše spoločný román

Gahanovi vyoperovali tumor - diskusné fórum čitateľov