Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. apríla 2007

Gašparovič otvoril priemyselný park v MyjavePrezident SR Ivan Gašparovič v pondelok otvoril priemyselný park Javorinská v Myjave, vďaka ktorému by sa mali vytvoriť približne 900 pracovných miest. Ako agentúru SITA ďalej informoval primátor ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. apríla (WEBNOVINY) - Prezident SR Ivan Gašparovič v pondelok otvoril priemyselný park Javorinská v Myjave, vďaka ktorému by sa mali vytvoriť približne 900 pracovných miest. Ako agentúru SITA ďalej informoval primátor Myjavy Pavel Halabrín, z celkového počtu plánovaných pracovných miest je už 810 zazmluvnených s investormi. Vybudovanie priemyselného parku si podľa neho vyžiadalo vyše 81 mil. Sk, z toho 77 mil. Sk získalo mesto z prostriedkov Európskej únie a štátneho rozpočtu.

Na kúpu pozemku potrebného pre výstavbu priemyselného parku mesto podľa primátora vynaložilo 16 mil. Sk. "Osem z desiatich plôch v priemyselnom parku je už zazmluvnených," informoval Halabrín. Z týchto osem investorov pritom podľa neho pochádzajú traja z Talianska a po jednom zo Slovenska, Belgicka, Španielska, Nemecka a USA. Najvýznamnejším investorom je pritom podľa neho práve americká spoločnosť Seisa Europe, s.r.o., ktorá má vyrábať zdravotnícky materiál a v troch etapách plánuje zamestnať celkom 500 pracovníkov. Spoločnosť, ktorá je dcérskou spoločnosťou firmy Seisa Medical so sídlom v meste El Paso v Texase, bude vyrábať zdravotnícke komponenty, konkrétne špeciálne výrobky implantované do ľudského tela.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americký Verizon v prvom kvartáli s tržbami 22,6 mld. USD
<< predchádzajúci článok
Disciplinárny senát NS vrátil Hrubalov prípad nižšiemu súdu

Gašparovič otvoril priemyselný park v Myjave - diskusné fórum čitateľov