18. októbra 2009

Gavenda v Plzni šestnásty, triumf Alberta

Slovenský cyklokrosár Róbert Gavenda obsadil v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára v Plzni 16. miesto, keď za víťazným Nielsom Albertom z Belgicka zaostal o 2:09 min. Gavenda si za svoje ...

PLZEŇ 18. októbra (WEBNOVINY) - Slovenský cyklokrosár Róbert Gavenda obsadil v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára v Plzni 16. miesto, keď za víťazným Nielsom Albertom z Belgicka zaostal o 2:09 min. Gavenda si za svoje umiestnenie pripísal ďalšie body do svetového rebríčka. Ďalší piati Slováci skončili hlboko v poli zdolaných. Niels Albert predstihol v Plzni svojho krajana a suverénna posledných sezón Svena Nijsa, tretí skončil domáci Čech Zdeněk Štybar. Majster sveta Albert vyhral v tejto sezóne aj druhé preteky SP, pred dvoma týždňami sa presadil v talianskom Trevise.

Výsledky - 2. preteky Svetového pohára v cyklokrose v Plzni:
Muži-elite: 1. Niels Albert 1:05:13, 2. Sven Nijs (obaja Belg.) +19 s, 3. Zdeněk Štybar (ČR) +21, 4. Kevin Pauwels (Belg.) +24, 5. Francis Mourey (Fr.) +38, 6. Klaas Vantornout (Belg.) +56, ... 16. Róbert Gavenda +2:09, 40. Václav Metlička -1 kolo, 41. Milan Barényi -1 kolo, 46. Martin Haring -4 kolá, 47. Róbert Glajza -4 kolá, 48. Marek Čanecký (všetci SR) -5 kôl