Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

06. augusta 2017

Gitaristovi Rolling Stones zistili rakovinu pľúcRonnie Wood, gitarista britskej rockovej skupiny Rolling Stones, odhalil dnes exkluzívnom v rozhovore pre britský nedeľník The Mail on Sunday, že lekári mu pred troma mesiacmi ...Zdieľať
Ronnie Wood Foto: TASR/AP
Londýn 6. augusta (TASR) - Ronnie Wood, gitarista britskej rockovej skupiny Rolling Stones, odhalil dnes exkluzívnom v rozhovore pre britský nedeľník The Mail on Sunday, že lekári mu pred troma mesiacmi diagnostikovali rakovinu pľúc. V dôsledku toho podstúpil operáciu a následne absolvoval viaceré vyšetrenia, aby sa zistilo, či sa ochorenie nerozšírilo. Výsledky však boli dobré a dnes je hudobník v poriadku, no musí chodiť na preventívne prehliadky.


Rakovinovú léziu v ľavej časti pľúc objavil gitaristovi lekár počas bežnej prehliadky. Wood (70) uviedol, že nález ho úprimne zase až tak veľmi neprekvapil, zároveň sa však po ňom obával najhoršieho. Lekár sa ho údajne spýtal, ako chce ďalej postupovať, na čo Wood podľa vlastných slov odvetil jednoducho len "vyberte to zo mňa".

Po zákroku musel hudobník absolvovať viaceré vyšetrenia, aby sa zistilo, či sa rakovina nerozšírila. V tomto čase bola jeho najväčšou oporou manželka Sally (39). Gitarista uviedol, že chemoterapiu by nepodstúpil. Okrem iného by ju odmietol aj preto, aby neprišiel o vlasy. Vyšetrenia však našťastie dopadli priaznivo.

"Teraz som OK. Každé tri mesiace však budem chodiť na prehliadku. Zachytili to skoro. Ľudia by mali chodiť na prehliadky, naozaj by mali," povedal Wood v rozhovore pre nedeľník.

Gitarista bol zhruba 50 rokov náruživým fajčiarom. Tohto zlozvyku sa vzdal len pred rokom, po tom, ako sa stal otcom dvojčiat Gracie a Alice, priblížil denník The Daily Telegraph.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dnes bude možné pozorovať čiastočné zatmenie Mesiaca
<< predchádzajúci článok
11-ročný chlapec chcel pokosiť trávu v Bielom dome.Túžba sa mu splnila

Gitaristovi Rolling Stones zistili rakovinu pľúc - diskusné fórum čitateľov