20. novembra 2013

Gól Tomáša Mojžíša je v desiatke najkrajších uplynulého týždňa

Gólová radosť Tomáša Mojžíša pri striedačke domovského Slovana v zápase 5. ročníka hokejovej KHL Slovan Bratislava - Dinamo Minsk v pondelok 28. januára 2013

Moskva 20. novembra (TASR) - Gól obrancu Slovana Bratislava Tomáša Mojžíša sa vošiel do Top-ten najkrajších v uplynulom týždni Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Český legionár ním v zápase s Jugrou Chanty-Mansijk vyrovnal dve minúty pred koncom na 2:2 po krásnom individuálnom prieniku a stretnutie tak posunul až do samostatných nájazdov. V nich napokon vyhral Slovan 3:2 po obrate z 0:2. Hodnotiaca komisia jeho presný zásah zaradila na 9. miesto.

Aj víťazný gól z kategórie najkrajších padol v zápase Slovan - Jugra. Dal ho v 11. minúte Artem Beľanskij po tom, čo si z rohu klziska nakorčuľoval pred slovanistickú bránku, puk zamiešal medzi nohami a bekhendom následne prekonal Jaroslava Janusa.