06. novembra 2014

Gombos postúpil do štvrťfinále Slovak Open

Slovenský tenista Norbert Gombos

Slovenský tenista Norbert Gombos Foto: TASR/AP
Bratislava 6. novembra (TASR) - Slovenský tenista Norbert Gombos sa suverénnym spôsobom prebojoval už do štvrťfinále dvojhry na bratislavskom challengeri Slovak Open. V 2. kole zdolal na centri v NTC svojho krajana Filipa Horanského za 64 minút v dvoch setoch 6:3, 6:4. Jeho štvrťfinálovým súperom bude v piatok Uzbek Farrukh Dustov, ktorý v úvodnom kole vyradil najvyššie nasadeného Čecha Jiřího Veselého.

Slovenský daviscupový reprezentant rovnako ako v úvodnom zápase proti Bosniakovi Damirovi Džumhuroví ťažil z kvalitného podania. V prvom sete za stavu 2:1 prelomil Horanského servis. V druhom dejstve sa po rýchlom brejku ujal vedenia 2:0 a zápas už dotiahol do úspešného konca. Gombos má v Bratislave už istú prémiu 2480 eur a 20 bodov do svetového rebríčka ATP Entry pre nasadzovanie.