Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

13. februára 2019

Google Maps sa čoskoro dočkajú aktualizácieNavigácia v rozšírenej realite ako súčasť Google Maps sa pomaly ale isto stáva realitou, hoc zatiaľ nie je dostupná pre každého.Zdieľať
Google Maps sa čoskoro dočkajú aktualizácie

Spoločnosť Google oznámila pre denník Wall Street Journal, že nová funkcionalita zameraná na chodcov bude k dispozícii už čoskoro, no spočiatku iba pre tzv. Local Guides ( miestny sprievodcovia či komunitní recenzenti). Funkcia bude potrebovať ešte ďalšie testovanie predtým, než bude dostupná pre širokú verejnosť.

Funkcionalita aplikácie ostáva aj naďalej rovnaká – Google Maps využívajú GPS, aby získali povedomie o tom, kde presne sa nachádzate, rovnako tak používajú aj fotoaparát k získaniu presnejšej lokalizácie s 3D šípkami.
Technológia rozšírenej reality neprevezme úlohu konvenčnej navigácie, minimálne nie bez zariadenia v štýle Google Glass. Jej úlohou bude predovšetkým pomáhať na komplikovanejších križovatkách a tiež na miestach, kde GPS nie je úplne presná – ide hlavne o veľkomestá s vysokými budovami, ktoré sú schopné rušiť satelitný signál. 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zvládli by ste dnes skúšky v autoškole? 95% vodičov na túto otázku odpovie zle!
<< predchádzajúci článok
Takto umelá inteligencia v telefónoch uľahčuje život

Google Maps sa čoskoro dočkajú aktualizácie - diskusné fórum čitateľov