Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

17. februára 2019

S. Arábia obhajuje aplikáciu, ktorá umožňuje mužom sledovať príbuznéIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
 
Rijád 17. februára (TASR) - Saudská Arábia v sobotu obhajovala mobilnú aplikáciu, ktorá umožňuje mužom kráľovstva sledovať ich ženské príbuzné po tom, ako ľudskoprávne skupiny a americký zákonodarca kritizovali technologické giganty Apple a Google za to, že takúto aplikáciu ponúkajú. Informáciu priniesla agentúra AFP.


Podľa saudskoarabského ministerstva vnútra aplikácia Absher poskytuje služby "všetkým členom spoločnosti....vrátane žien, starých ľudí a ľudí so špeciálnymi potrebami".

Bezplatná aplikácia je k dispozícii pre smartfóny Android a Apple a umožňuje ich užívateľom obnovovať pasy, víza a uľahčuje rôzne iné elektronické služby. Jej kritici však tvrdia, že aplikácia umožňuje zneužívanie žien a dievčat tým, že dovoľuje mužom sledovať ich pohyb.

Americký senátor Ron Wyden vyzval na Twitteri spoločnosti Apple a Google, aby odstránili túto aplikáciu, pretože "podporuje nelegálne praktiky voči ženám". Riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook povedal, že nepočul o tejto aplikácii, ale "že sa na to pozrie".

Podľa saudskoarabského práva si môžu ženy obnoviť si pas alebo opustiť krajinu len so súhlasom manžela alebo blízkeho príbuzného - muža.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skupina Hex boduje v slovenskom éteri so skladbou Srdce
<< predchádzajúci článok
Prešporský bál uzatvoril fašiangovú sezónu, Čučoriedku získal Lehotský

S. Arábia obhajuje aplikáciu, ktorá umožňuje mužom sledovať príbuzné - diskusné fórum čitateľov