Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekológia

07. decembra 2020

Greenpeace začal 65-hodinový protest pred Úradom vlády SRAk sa podľa vedcov nebudú znižovať uhlíkové emisie takýmto tempom, buď sa nesplní cieľ uhlíkovej neutrality do roku 2050, alebo sa budú musieť neskôr sekať emisie ešte radikálnejšie.Zdieľať
Greenpeace začal 65-hodinový protest pred Úradom vlády SR Environmentálna organizácia Greenpeace začala 65-hodinový protest pred Úradom vlády SR v Bratislave. Chce tak apelovať na premiéra Igora Matoviča, aby na samite Európskej rady v Bruseli podporil zníženie emisií o 65 percent do roku 2030.


„Šesťdesiatpäťpercentné zníženie emisií do roku 2030 je v súlade s Parížskou dohodou a podľa vedeckej komunity potrebné na to, aby sme nepresiahli oteplenie na 1,5 stupňa Celzia a vyhli sa tak klimatickému a ekologickému kolapsu," hovoria aktivisti. Dodávajú, že rozhodnutie o cieľoch 2030 je historický moment, ktorý rozhodne o tom, akým smerom sa bude uberať budúcnosť ľudstva.

Protest bude trvať od pondelka do stredy. Zúčastnia sa ho známe osobnosti, influenceri, umelci či organizácie.

Tento týždeň 10. a 11. decembra by mal predseda vlády na samite v Bruseli s partnermi hovoriť o sprísnení klimatických cieľov Európskej únie. Aktivisti ho vyzývajú, aby podporili 65-percentnú redukciu emisií do roku 2030. Ak sa podľa vedcov nebudú znižovať uhlíkové emisie takýmto tempom, buď sa nesplní cieľ uhlíkovej neutrality do roku 2050, alebo sa budú musieť neskôr "sekať" emisie ešte radikálnejšie.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
November 2020 bol najteplejším v histórii meraní
<< predchádzajúci článok
Žiaci 2. stupňa ZŠ sa musia preukázať negatívnym testom