Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekológia

05. decembra 2020

Greenpeace chystá viacdňový protest pred Úradom vlády SR, podporia ho viaceré známe osobnostiOrganizácia Greenpeace Slovensko začne v pondelok 7. decembra o 7:00 so 65-hodinovým protestom pred Úradom vlády SR.Zdieľať
Greenpeace Slovensko

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa organizácie Patrícia Brandysová.

Budú apelovať na predsedu vlády

Cieľom protestu je apelovať na predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO), aby 10. decembra na samite Európskej rady podporil ambicióznu klimatickú politiku a cieľ 65 percentného zníženia emisií do roku 2030 v porovnaní s rokom 1990.

Protest potrvá do stredy 9. decembra do polnoci a zúčastnia sa na ňom aj známe osobnosti ako je komik Fero Joke, spevák Lasky z hudobnej skupiny Para, herečka a umelkyňa Kristína Tormová, stand-up komik Jakub Gulík či organizácie Amnesty International, Priatelia Zeme, hnutia Extinction Rebellion, Znepokojené matky, Študenti bez mena či iniciátori petície Klíma ťa potrebuje.

Uhlíková neutralita do roku 2040

Doteraz platnými cieľmi Európskej únie v boji proti klimatickým zmenám je zníženie emisií skleníkových plynov do roku 2030 o 40 percent v porovnaní s rokom 1990 a dosiahnutie uhlíkovej neutrality v Európe do roku 2050.

Vedci aj aktivisti však tvrdia, že takéto zníženie produkcie emisií nezabráni nenávratným klimatickým zmenám. Žiadajú preto 65 percentné zníženie emisií do roku 2030 a dosiahnutie uhlíkovej neutrality v Európe do roku 2040.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalý rakúsky minister financií ide za mreže, kšeftoval s tisíckami verejných bytov
<< predchádzajúci článok
Koronavírus: Na Slovensku pribudlo cez 2-tisíc nakazených, chorobe podľahlo 24 osôb