10. septembra 2016

Guardiola tromfol Mourinha: Manchesterské derby ovládli hráči City

Pep Guardiola (vľavo) a Jose Mourinho.

Pep Guardiola (vľavo) a Jose Mourinho. Foto: TASR/AP
Manchester 10. septembra (TASR) - Sobotňajšie derby 4. kola anglickej futbalovej Premier League sa stalo korisťou Manchestru City, ktorý si na Old Trafforde poradil s United 2:1 a s plným počtom 12 bodov sa udržal na čele tabuľky. Jeho mestský rival utrpel prvú prehru v sezóne.

Duel mal pikantnú príchuť pre trénerských velikánov oboch tímov Joseho Mourinha a Pepa Guardiolu. Medzi oboma vládne už od čias, keď bol Mourinho asistentom Bobbyho Robsona v FC Barcelona a Guardiola hráčom katalánskeho klubu, športové napätie.

Lepšie do zápasu vstúpili hosťujúci Citizens. V 15. minúte Kelechi Iheanacho predĺžil loptu na Kevina De Bruynea, ktorý prestrelil Davida de Geu a otvoril skóre. Obaja hráči si v 36. minúte zopakovali spoluprácu v obrátenom garde, keď sa strela De Bruynea odrazila od žrde priamo na nohu Iheanacha a ten loptu zblízka "upratal" do siete. United však nezložili zbrane a ešte do prestávky sa dotiahli po presnom zásahu Zlatana Ibrahimoviča, ktorý využil zaváhanie brankára Claudia Brava.

"Červeným diablom" po zmene strán nepomohlo ani dvojnásobné striedanie. V 70. minúte síce Ibrahimovič dopravil loptu do siete, ale gól pre ofsajd neplatil. O dve minúty mohli hostia azda definitívne rozhodnúť, v dvojšanci Fernandinha a Nicolasa Otamendiho sa však vyznamenal de Gea. Zakrátko De Bruyne napálil loptu do žrde. Guardiolov tím si v závere ustrážil tesný triumf, hoci po ďalšom zaváhaní Brava a šanci Paula Pogbu mal aj kus šťastia.