03. apríla 2013

Hádzanárom Slovenska sa rozplýva sen o ME, opäť prehrali

Hádzanári Slovenska sa nedočkali prvých bodov v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy mužov 2014 v Dánsku ani vo svojom treťom vystúpení. Zverenci trénera Petra Dávida nedokázali ...

martin stranovsky DOBELE 3. apríla (WEBNOVINY) - Hádzanári Slovenska sa nedočkali prvých bodov v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy mužov 2014 v Dánsku ani vo svojom treťom vystúpení.

Zverenci trénera Petra Dávida nedokázali uspieť v stredajšom súboji 4. skupiny v Dobele, kde podľahli domácim Lotyšom 24:28 (9:14) a v tabuľke s nulou na konte klesli na 4. pozíciu. Ich súper je po zápasoch 3. kola kvalifikácie tretí s dvojbodovým

Výrazne oslabení Slováci (nastúpili bez 7 stabilných hráčov) nezachytili vstup do duelu a potom sa už len ťažko dostávali do tempa.

S pobaltským protivníkom utrpeli v šiestom vzájomnom meraní síl druhú prehru (2 - 2 - 2), ktorou prišli o reálnu nádej zasiahnuť do boja o prvé dve postupové priečky. Tie patria v 4. skupine zatiaľ suverénnym Maďarom a Chorvátom, ktorí nastúpia proti sebe vo štvrtok 4. 4. vo Veszpréme.

Kvalifikačné boje pokračujú už počas najbližšieho víkendu 4. kolom, reprezentanti SR privítajú v nedeľu 7. 4. o 17.30 h v Považskej Bystrici v odvete Lotyšov.

Kvalifikácia ME 2014- 4. skupina (3. kolo) - DOBELE

Lotyšsko - Slovensko 28:24 (14:9)

Najviac gólov za Lotyšsko: Dude 7, Jurdžs 6, Krištopans 4, Pavlovičs 4/4

Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul - Mazák 1, Slaninka, M. Straňovský 11/3, T. Urban 5, Antl 1, M. Volentics, D. Valo 1, Polakovič, G. Vadkerti, Guzy, D. Krok 2, Ľ. Ďuriš 1, Kucharik, P. Hruščák 2
pok. hody: 4/4 - 3/3, vylúčení: 5 - 2, ČK: 56. Klešniks (Lot.) za 3 vylúčenia,rozhodovali: I. Covalciuc a A. Covalciuc (obaja Mold.), 800 divákov

I. polčas

Stav 3:0 pre domácich prinútil kouča SR Dávida zobrať si oddychový čas už v 6. min, keďže jeho zverenci nevedeli v úvode nájsť recept na lotyšskú defenzívu. Tú na začiatku 9. min prvýkrát prelomil Mazák a vzápätí T. Urban znížil z kontry na 2:3.

Na konci prvej desaťminútovky však bola delovka Krištopansa (4:2). Lotyši z pokutového hodu zvýšili po štvrťhodine hry na 6:2, a to ešte slovenský tím viackrát podržal brankár Štochl. Jurdžs podstrelom upravil na 7:2 a desať minút bez gólu na strane SR ukončil M. Straňovský, keď prekvapil dobre chytajúceho Tihanovsa zo spojkovej pozície (3:7).

Domáci ťažili zo spolupráce s pivotom Dudem a v 23. min vyhrávali už 10:4. Dva presné zásahy Straňovského síce znamenali zníženia na 7:11, ale lotyšské družstvo do prestávky odskočilo na 14:9.

II. polčas

Po zmene strán síce získali domáci šesťgólové vedenie (17:11) v 35. min, ale o päť minút neskôr bol stav už len 19:17, keď Slováci využívali protiútoky a v bránke ich podržal striedajúci Paul.

Straňovský svojím ôsmym gólom v zápase znížil z pokutového hodu na 18:19, no namiesto vyrovnania prišiel gól Lotyšov na 20:18 a vzápätí odskočenie na 22:19. Krištopans vymietol horný roh Paulovej bránky a osem minút pred koncom viedli domáci 26:21.

V 56. min sa Slováci dotiahli na 24:26, ale z dramatickej koncovky nebolo nič. Hráči pobaltského tímu zvýšili na 28:24, a takým výsledkom sa stretnutie aj skončilo.

Zápas Maďarsko - Chorvátsko je na programe vo štvrtok 4. 4. vo Veszpréme o 20.25 h.

Tabuľka 4. skupiny:
1. Maďarsko 2 2 0 0 60:49 4
2. Chorvátsko 2 2 0 0 55:44 4
3. Lotyšsko 3 1 0 2 76:86 2
4. Slovensko 3 0 0 3 69:81 0

Doterajšie výsledky: Chorvátsko - SR 25:21, Maďarsko - Lotyšsko 32:25, Lotyšsko - Chorvátsko 23:30, SR - Maďarsko 24:28, Lotyšsko - SR 28:24