12. decembra 2010

Halák sa stal treťou hviezdou zápasu, ale prehral

V trinástich sobotňajších zápasoch NHL sa ...

jaroslav halak Jussi Jokinen prekonáva Jaroslava Haláka v zápase zámorskej NHL medzi St. Louis Blues a Carolina Hurricanes. St. Louis, 11. december 2010.Foto: SITA/APBRATISLAVA 12. decembra (WEBNOVINY) - V trinástich sobotňajších zápasoch NHL sa slovenskí hokejisti veľmi nevyznamenali. Bodoval jediný - obranca Andrej Sekera asistoval pri jednom z dvoch gólov Buffala v súboji s Pittsburghom, ale domáci prehrali 2:5.

Pre hostí to znamenalo predĺženie dvoch skvelých sérií. Penguins neprehrali už dvanásty zápas v rade a ich kapitán Sidney Crosby si jednou asistenciou predĺžil svoju bodovú sériu na 18 stretnutí. Crosby má počas tejto úctyhodnej šnúry na konte 20 gólov a 16 asistencií (celkovo v sezóne 26+25) a už v utorok proti Philadelphii si môže vyrovnať svoje osobné maximum 19 duelov s minimálne jedným bodom bez prerušenia z októbra a novembra 2007.

V sobotu sa zaskvel aj slovenský gólman v službách St. Louis Jaroslav Halák, ktorý inkasoval z hokejok hráčov Caroliny v riadnom hracom čase aj predĺžení iba raz. Domácim však ani jeho 28 úspešných zásahov nestačilo, keďže podľahli po nájazdoch. Úspešným strelcom a Halákovým premožiteľom bol Fín Jussi Jokinen, ktorý ho prekonal bekhendom. Jokinen neuspel v piatich predchádzajúcich nájazdoch v aktuálnej sezóne, na šiesty pokus mu to však vyšlo. "Viem, že Halák je výborný brankár, preto som musel predviesť niečo viac, aby som ho prekonal. Som rád, že sa mi to podarilo a že mi dal tréner dôveru v nájazdoch," komentoval Jussi Jokinen.

Okrem zápasu St. Louis a Caroliny sa v sobotu muselo do predĺženia aj v ďalších štyroch zápasoch. Trikrát sa takýmto spôsobom v nadstavenej päťminútovke tešili hostia. Philadelphia zvíťazila v Bostone 2:1, Tampa Bay vo Vancouveri 5:4, Minnesota v Los Angeles 3:2 a len tím San Jose dokázal využiť domáci ľad v predĺžení na víťazstvo, keď zdolal Chicago 2:1. V družstve obhajcu Stanleyho pohára stále chýbal slovenský útočník Marián Hossa. Jeho krajan Tomáš Kopecký si pripísal len jednu strelu na bránku

Výsledky nedeľňajších zápasov NHL:
Boston - Philadelphia 1:2 po predĺž. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Buffalo - Pittsburgh 2:5 (1:2, 0:0, 1:3) - Andrej Sekera (Buffalo) 0+1

Toronto - Montreal 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
New Jersey - Detroit 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
New York Islanders - Atlanta 4:5 (1:0, 1:1, 2:4)
Washington - Colorado 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Columbus - New York Rangers 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
St. Louis - Carolina 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1) - Jaroslav Halák (St. Louis) pochytal 28 z 29 striel hráčov Caroliny a stal sa treťou hviezdou zápasu

Nashville - Florida 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Phoenix - Dallas 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)
Vancouver - Tampa Bay 4:5 po predĺž. (1:1, 1:3, 2:0 - 0:1)
Los Angeles - Minnesota 2:3 po predĺž. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
San Jose - Chicago 2:1 po predĺž. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)