29. septembra 2007

Hantuchová cez Bartoliovú hladko do finále v Luxemburgu

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala do finále dvojhry na turnaji WTA Tour v Luxemburgu. Na podujatí FORTIS Championships Luxembourg (Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch v hale) ...

LUXEMBURG 29. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala do finále dvojhry na turnaji WTA Tour v Luxemburgu. Na podujatí FORTIS Championships Luxembourg (Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch v hale) si ako turnajová štvorka v prvom sobotňajšom semifinále poradila s piatou nasadenou Francúzkou Marion Bartoliovou za 75 minút hladko 6:2, 6:2. Hantuchová zdolala tohtoročnú finalistku Wimbledonu vo štvrtom vzájomnom súboji už po tretí raz. Hrala útočne, dostatočne agresívne a výborne podávala. Na esá zvíťazila 10:2. Súperkou slovenskej jednotky a svetovej desiatky v nedeľňajšom finále bude víťazka súboja Ana Ivanovičová (2-Srb.) - Vera Zvonarevová (Rus.).

Pre Hantuchovú to bude už ôsme singlové finále na okruhu WTA, prvé v Luxemburgu a druhé za posledné tri týždne. Pred 14 dňami na ostrove Bali podľahla Američanke Lindsay Davenportovej. Dvojnásobná šampiónka turnaja v Indian Wells (2002 a 2007) neuspela vo finále predtým vo Filderstadte (2002), Eastbourne (2004), Los Angeles (2005) a Zürichu (2006).

Dvojhra - semifinále:
Daniela Hantuchová (4-SR) - Marion Bartoliová (5-Fr.) 6:2, 6:2 za 75 minút
Hantuchová odohrala stretnutie s Bartoliovou vo veľkom štýle. S výnimkou zaváhania za stavu 3:1 a 40:0 v prvom sete (takmer to isté sa zopakovalo aj v druhom dejstve), keď napokon dovolila súperke rebrejk na 2:3, mala zápas od začiatku do konca pevne pod kontrolou. Za stavu 5:2 zvládla suverénne podanie na zisk setu, keď pri setbale zahrala nechytateľný skrátený volej. V druhom dejstve išla 24-ročná popradská rodáčka pevne za víťazstvom až do stavu 3:0. V treťom geme dokonca zahrala pri svojom podaní 4 esá. Potom sa Bartoliová zmobilizovala. Po znížení na 1:3 sa dostala pri podaní Slovenky postupne k piatim brejkbalom a posledný využila na svoj druhý brejk v stretnutí. Vzápätí však riskujúca Francúzka opäť neudržala podania a ďalší súperkin brejkbal premenila vlastnou dvojchybou na 2:4. Záver zápasu bol plne v réžii slovenskej tenistky. Hantuchová vyhrala svoj aj záverečný servis súperky čistou hrou, keď pri mečbale urobila Bartoliová nevynútenú chybu.