12. septembra 2008

Hantuchová na Bali s námahou do semifinále dvojhry

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila v piatkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Tour na indonézskom ostrove Bali nad Taiwančankou Jung-jan Čan v troch setoch 7:6 (4), 4:6, 6:2 a ...

BALI 12. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila v piatkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Tour na indonézskom ostrove Bali nad Taiwančankou Jung-jan Čan v troch setoch 7:6 (4), 4:6, 6:2 a postúpila medzi štyri najlepšie. Turnajová jednotka sa na ceste do semifinále poriadne zapotila, zápas trval 157 min a až v treťom sete sa podarilo favoritke zlomiť odpor 19-ročnej súperky. V semifinále sa vlaňajšia finalistka stretne s víťazkou taliansko-rakúskeho súboja Flavia Pennettová - Tamira Paszeková. Dvadsaťpäťročná rodáčka z Popradu vstupovala do duelu ako jednoznačná favoritka, obe hráčky delí v rebríčku WTA Tour 48 priečok a aj ich prvý vzájomný duel spred roka v štvrťfinále turnaja v Kalkate sa skončil jej triumfom. Slovenka začala dobre, v úvodnom sete viedla už 4:1, ale potom dovolila húževnatej Taiwančanke vyrovnať a výsledkom bol tajbrejk, ktorý už Hantuchová zvládla. V druhom dejstve si obe hráčky od šiestej hry uštedrovali jeden brejk za druhým, z prestrelky vyšla víťazne Čan a vyrovnala na 1:1. Vzápätí však nezachytila nástup do rozhodujúceho setu, skúsená Slovenka sa ujala vedenia 3:0 a už si ho s prehľadom ustrážila. Za stavu 5:2 pri svojom podaní využila hneď prvý mečbal a zabezpečila si prémiu minimálne 10 300 USD za účasť v semifinále. Dvojhra - štvrťfinále: Daniela Hantuchová (1-SR) - Jung-jan Čan (Taiwan) 7:6 (4), 4:6, 6:2 SITA