13. októbra 2011

Hantuchová postúpila v Linzi do štvrťfinále

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila na turnaji WTA Generali Ladies v rakúskom Linzi (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch v hale) do štvrťfinále, keď vo štvrtok zdolala v 2. kole ...

daniela hantuchova LINZ 13. októbra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila na turnaji WTA Generali Ladies v rakúskom Linzi (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch v hale) do štvrťfinále, keď vo štvrtok zdolala v 2. kole Rusku Xeniu Pervakovú 5:7, 6:3, 6:4 za 161 min. Osmička turnaja Hantuchová pri tom po neúspešnom prvom sete, prehrávala v druhom dejstve už 0:3 pri Pervakovej podaní.

Prvý set bol od prvej loptičky vyrovnaný a obe súperky sa ťahali o každý bod. V piatej hre sa Ruske podarilo prvýkrát brejknúť popradskú rodáčku, tá jej to však v 10. geme vrátila čistou hrou. Dvadsaťročná Ruska však odpovedal okamžite rebrejkom, ktorý vzápätí potvrdila pri svojom podaní a po hodine sa tešila z prvého setu, ktorý získala v pomere 7:5. Ako Pervaková prvý set skončila, tak začala aj druhý. V prvej a tretej hre získala Hantuchovej podanie a viedla už 3:0. Potom sa však slovenská tenistka prebrala, vyhrala 6 hier po sebe a v druhom sete po 45 minútach triumfovala 6:3. Až na začiatku záverečného dejstva našla Ruska pôdu pod nohami a získal v ňom pri svojom podaní úvodnú hru. V treťom geme jej však Hantuchová opäť vzala podanie a viedla 3:1. Od 6. hry obe tenistky dvakrát po sebe prehrali svoj servis. Túto sériu prerušila až Hantuchová podávajúca na víťazstvo v sete aj zápase, keď v poslednej hre dovolila Pervakovej uhrať pri svojom podaní len dve lopty a využila druhý mečbal.

Dvadsaťosemročná Popradčanka Hantuchová si vo štvrťfinále zmeria sily s turnajovou jednotkou Češkou Petrov Kvitovou, ktorá si v 2. kole rovnako vo štvrtok bez problémov poradila s Rakúšankou Patriciou Mayrovou-Achleitnerovou 6:2, 6:3. Hantuchová má s aktuálnou svetovou štvorkou nepriaznivú bilanciu 0:2 na zápasy, keď jej podľahla v tomto roku ako v pohári federácie, tak aj na turnaji na tráve v anglickom Eastburne.