30. júna 2006

Hantuchová postúpila vo Wimbledone do osemfinále

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do osemfinále dvojhry na treťom grandslamovom turnaji roka na tráve vo Wimbledone (dotácia 10 378 710 eur). Najlepšia slovenská tenistka, nasadená ...

LONDÝN 30. júna (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do osemfinále dvojhry na treťom grandslamovom turnaji roka na tráve vo Wimbledone (dotácia 10 378 710 eur). Najlepšia slovenská tenistka, nasadená ako turnajová pätnástka, si v piatkovom súboji 3. kola poradila so Slovinkou Katarinou Srebotnikovou 6:4, 7:6 (2). Vo svojej šiestej účasti v All England Clube postúpila 23-ročná rodáčka z Popradu do osemfinále po druhý raz, jej maximom je zatiaľ štvrťfinále z roku 2002. Súperkou Hantuchovej v súboji o postup medzi najlepších osem bude jedna z hlavných favoritiek turnaja, Belgičanka Justine Heninová-Hardennová.

Dvojhra žien - 3. kolo:

Daniela Hantuchová (15-SR) - Katarina Srebotniková (Slovin.) 6:4, 7:6 (2)

Hantuchová (19. v rebríčku ATP) prehrávala v prvom sete len raz, na začiatku 0:1. Potom sériou troch hier v rade získala rozhodujúce vedenie 3:1, ktoré si udržala až do konca I. setu. Favorizovaná Slovenka vyhrala nad Slovinkou (25. v rebríčku WTA) prvý set 6:4. V druhom sete si obe súperky príkladne držali servis. Výhodu vedenia mala slovinská tenistka a za stavu 5:4 získala pri podaní Hantuchovej dokonca výhodu setbalu, ale 23-ročná Slovenka si s nebezpečnou situáciou poradila. Druhý set napokon dospel do tajbrejku, v ktorom mala od začiatku navrch slovenská hráčka. Postupne viedla 2:0, 3:1, 5:2 a napokon za stavu 6:2 premenila prvý mečbal. Hantuchová zdolala Srebotnikovú už po piaty raz v kariére, ale premiérovo na tráve. Inak Srebotniková v 1. kole Wimbledonu hladko vyradila inú slovenskú hráčku Martinu Suchú.