13. septembra 2008

Hantuchová prehrala na Bali v semifinále s Paszekovou

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neobhájila finálovú účasť vo dvojhre na turnaji WTA Tour na indonézskom ostrove Bali z minulého roka. V druhom sobotňajšom semifinálovom súboji na podujatí ...

BALI 13. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neobhájila finálovú účasť vo dvojhre na turnaji WTA Tour na indonézskom ostrove Bali z minulého roka. V druhom sobotňajšom semifinálovom súboji na podujatí Commonwealth Bank Tennis Classic (dotácia 225 000 USD, tvrdý povrch Plexipave vonku) najvyššie nasadená Slovenka podľahla iba 17-ročnej nenasadenej Rakúšanke Tamire Paszekovej za 153 minút 2:6, 7:5, 4:6. V súboji jedenástej s 85. hráčkou rebríčka WTA Tour mala od začiatku navrch mladá rakúska reprezentantka a prvý set vyhrala po troch brejkoch hladko 6:2. V druhom dejstve Hantuchová vyrovnala hru a vďaka brejku v 12. geme zrovnala krok na 1:1 na sety. V opäť veľmi vyrovnanom treťom sete rozhodlo o víťazstve Paszekovej jediné získané podanie súperky v deviatom geme a vzápätí potvrdenie na 6:4. "Som veľmi šťastná. Nehrala som svoj najlepší tenis, mala som problémy so servisom, preto si tento postup do finále veľmi vážim," uviedla víťazná Paszeková, ktorá je zverenkou brazílskeho trénera Larriho Passosa. Dvadsaťpäťročná Hantuchová napriek prehre po dlhšom čase postúpila do záverečnej fázy niektorého z turnajov na okruhu WTA. Jubilejnú desiatu singlovú finálovú účasť napokon nedosiahla. Napriek tomu má za sebou najlepší výsledok od svojej nútenej vyše 10-týždňovej pauzy na jar tohto roku pre únavovú zlomeninu pätnej kosti na pravej nohe. Z Bali si popradská rodáčka odnáša prémiu 10 500 USD, ale bodový zisk nenavŕši, keďže vlani hrala v areáli Grand Hyatt Resort v Nusa Dua finále. Vtedy nestačila na Američanku Lindsay Davenportovú. "Bol to veľmi tesný zápas. Súperka bojovala, hrala tvrdo a za žiadneho stavu sa nevzdávala," uviedla po stretnutí Hantuchová. K stretnutiu ešte semifinalistka tohtoročného Australian Open hodnotiaco dodala: "Celkovo to nebolo zlé, ale mám ešte čo zlepšovať na svojej hre. Najmä v závere zápasu som stratila niekoľko ľahkých loptičiek." Paszeková má zatiaľ na konte len jedno singlové víťazstvo na turnaji WTA Tour, získala ho predvlani v slovinskom Portoroži. Jej finálovou súperkou na Bali bude Švajčiarka Patty Schnyderová, ktorá si poradila s Ruskou Naďou Petrovovou 7:5, 6:1. "Veľmi dobre sa poznáme, sme priateľkami. Naše domovy delí len hodina cesty. Proti sebe sme odohrali už tri zápasy a z toho vo dvoch sme museli do tretieho setu," poznamenala pred finálovým súbojom Paszeková. Pre zaujímavosť tá istá Paszeková, teraz finalistka na Bali, nedávno podľahla v 2. kole US Open v New Yorku rovnako na tvrdom povrchu inej Slovenke Magdaléne Rybárikovej hladko 1:6, 2:6. V prvom sete sobotňajšieho súboja Hantuchová až trikrát neudržala svoje podanie. A keďže ona brejkla svoju súperku len raz, výsledkom bola hladká prehra 2:6. Druhé dejstvo začala slovenská tenistka lepšie a po vstupnom brejku viedla 2:0. Exotická Rakúšanka, v ktorej žilách koluje čilská, tanzánska, kenská aj indická krv, vzápätí svoje zaváhanie napravila a vyrovnala na 2:2. Potom si obe hráčky vyhrávali svoj servis, ale Slovenka bola vždy o krok vpredu. Za stavu 5:4 sa Hantuchová dostala pri podaní súperky k trom setbalom, ale všetky zostali nevyužité. Hantuchová sa nevzdávala zisku II. setu. Bez problémov získala svoj servis a za stavu 6:5 už štvrtú možnosť na dovŕšenie svojej snahy pri servise súperky využila - 7:5. V rozhodujúcom treťom sete mala popradská rodáčka Hantuchová opäť na začiatku výhodu podania a udržala si ju až do deviateho gemu. V ňom Slovenka zaváhala a jej súperka išla podávať na víťazstvo v stretnutí. To si už nenechala ujsť a po prvom premenenom mečbale sa tešila z postupu do finále. Dvojhra - semifinále: Tamira Paszeková (Rak.) - Daniela Hantuchová (1-SR) 6:2, 5:7, 6:4 Patty Schnyderová (2-Švajč.) - Naďa Petrovová (4-Rus.) 7:5, 6:1 SITA, AFP