10. augusta 2011

Hantuchová v Toronte vypadla už v druhom kole

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v stredajšom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji WTA Rogers Cup v kanadskom Toronte (Premier 5, dotácia 2,05 milióna USD, tvrdý povrch vonku) so španielskou ...

hantuchova TORONTO 10. augusta (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v stredajšom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji WTA Rogers Cup v kanadskom Toronte (Premier 5, dotácia 2,05 milióna USD, tvrdý povrch vonku) so španielskou kvalifikantkou Maríou José Martínezovou-Sánchezovou za 104 minút 5:7, 2:6. Ofenzívne ladenej ľavorukej rovesníčke, ktorá v piatok oslávi 29. narodeniny, sa nedokázala revanšovať za nezdar 2:6, 4:6 z januárového podujatia v Sydney. Pravda, vtedy hrala krátko po zranení achilovky.

Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka Hantuchová okamžite dosiahla rebrejk na 1:1 a v tretej hre odvrátila hrozbu ďalšej straty podania. Servis si neudržala až v siedmej hre. V desiatom geme aj cez setbal vyrovnala, ale v jedenástej hre nevyužila sľubnú situáciu a tento inkasovaný brejk už nezmazala. Aj v druhom dejstve zvládla popradská rodáčka priebežný obrat z 0:1 na 2:1 a viedla 30:15 na príjme vo štvrtej hre, keď zápas na viac ako hodinu prerušili pre dážď. Po návrate aktérok na kurt Hantuchová nezužitkovala brejkovú príležitosť na 3:1 a napokon už nezískala ani gem. Odnáša si 70 bodov do svetového rebríčka a šek na 10 575 USD.

Hantuchovej sa na putovnom kanadskom turnaji Rogers Cup práve v Toronte (ako dejisko sa strieda s Montrealom) nikdy príliš nedarilo. Pred utorňajším úspechom proti Argentínčanke Gisele Dulkovej sa v tomto dejisku naposledy radovala z víťazstva už v roku 2003.

Dvojhra - 2. kolo:
María José Martínezová-Sánchezová (Šp.) - Daniela Hantuchová (SR) 7:5, 6:2 za 104 minút