17. októbra 2007

Hantuchová zdolala v Zürichu v 1. kole Safinovú

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová vykročila úspešne za obhajobou finále na prestížnom turnaji WTA Tour Zürich Open (Tier I, dotácia 1,34 milióna USD, tvrdý povrch Greenset v hale) vo ...

ZŰRICH 17. októbra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová vykročila úspešne za obhajobou finále na prestížnom turnaji WTA Tour Zürich Open (Tier I, dotácia 1,34 milióna USD, tvrdý povrch Greenset v hale) vo švajčiarskom Zürichu. Hantuchová (9. v rebríčku WTA) v záverečnom utorkovom súboji 1. kola potvrdila pozíciu siedmej nasadenej hráčky a zdolala Rusku Dinaru Safinovú vo vyrovnanom stretnutí za 141 minút 7:6 (2), 7:6 (4). Dvadsaťštyriročná Slovenka zvíťazila nad o tri roky mladšou protivníčkou po druhý raz v kariére a bilanciu vzájomných stretnutí vyrovnala na 2:2. Slovenka počas celého zápasu bola o krok vpredu a Ruska zväčša len doťahovala jej náskok. Mladšia sestra Marata Safina, ktorej patrí vo svetovom singlovom rebríčku 14. miesto, si tajbrejk v druhom sete vynútila brejkom súperkinho podania za stavu 5:6, no v ňom už ťahala za kratší koniec. Hantuchovej súperkou v 2. kole bude mladá Poľka Agnieszka Radwanská, ktorá si prekvapujúco poradila s Izraelčankou Šahar Peerovou.