09. novembra 2007

Hantuchovej víťazná rozlúčka

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa rozlúčila s 37. MS WTA Tour v Madride (dotácia 3 milióny USD aj so štvorhrou, tvrdý povrch GreenSet v hale) piatkovým víťazstvom nad Ruskou Svetlanou ...

MADRID 9. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa rozlúčila s 37. MS WTA Tour v Madride (dotácia 3 milióny USD aj so štvorhrou, tvrdý povrch GreenSet v hale) piatkovým víťazstvom nad Ruskou Svetlanou Kuznecovovou a skončila vo štvorčlennej základnej Červenej skupine tretia. Deviatka dlhodobého svetového renkingu na záver celej skupinovej časti šampionátu zdolala svetovú dvojku za 83 minút 7:6 (7), 6:0. V úvodnom dejstve, ktoré trvalo 62 minút, Hantuchová prehrávala 0:3, za stavu 4:5 pri vlastnom podaní odvrátila štyri setbaly a ďalší v tajbrejku po tom, ako sama už mala prvú takúto šancu. Druhá časť bola jednoznačnou záležitosťou držiteľky troch trofejí, dvoch tohtoročných (repríza úspechu z roku 2002 v kalifornskom Indian Wells a na sklonku októbra Linz). Rezignovanú finalistku US Open 2007 "dorazila" za 21 minút.

Hantuchová v jubilejnom desiatom vzájomnom súperení s 22-ročnou Petrohradčankou, pre obe premiérovom bez šance na postup ďalej, dosiahla štvrtý úspech. Nadviazala ním na takisto dvojsetovú prevahu z marcového finále v spomenutom Indian Wells (vtedy 6:3, 6:4) a kolegyni z klientely barcelonskej Akadémie Sánchez / Casal sa revanšovala za následnú prehru z antukového Ríma (4:6, 2:6).
Hantuchová štartovala na šampionáte pre najlepšie v bodovaní Race to The Sony Ericsson Championships po druhý raz. Prvýkrát vyhrala set a napokon slávila aj premiérový triumf. V roku 2002 ešte v Los Angeles pri vyraďovacom systéme so 16 aktérkami podľahla hneď na úvod Bulharke Magdalene Maleevovej 2:6, 5:7. Teraz v španielskej metropole v utorok nestačila na Rusku Mariu Šarapovovú (4:6, 5:7) a v stredu ťahala za kratší koniec proti Srbke Ane Ivanovičovej (2:6, 6:7 /9/). Z Telefónica Areny vo veľtržnom areáli Recinto Ferial Casa de Campo si odváža 185 renkingových bodov a šek na 130 000 USD.

Červená skupina:
Daniela Hantuchová (8-SR) - Svetlana Kuznecovová (2-Rus.) 7:6 (7), 6:0 za 83 minút (62, 21)

Slovenka sa síce v treťom vystúpení na tomto turnaji premiérovo vyhla dvojchybe pri svojom úvodnom podávaní, ale brejku nie. Po deviatich minútach prehrávala 0:3. Hantuchová potom cez dve zhody znížila elegantným pripraveným otvoreným forhendom, ale spočiatku prudšia, pohyblivejšia a presnejšia Ruska hrajúca s obviazanou hornou časťou ľavého stehna poľahky upravila na 4:1. Zdalo sa, že podsaditá Kuznecovová preberá taktovku, čoraz uvoľnenejšia súperka však začala rozdeľovať loptičky prísnejšie a výbušnejšie k čiaram. Po zahrievacej fáze nadobudla väčšiu úderovú istotu a presvedčivým rebrejkom na 3:4 sa dostala nazad do setu. Akoby však rozletu bolo priveľa: Ruska si v desiatej hre na príjme postupne vypracovala štyri setbaly. Slovenka dva odvrátila bodom z podania, jeden odvážnym drive-volejom a raz jej pomohol bekhendový return v sieti - 5:5. V tejto fáze duelu mala Hantuchová ťažšie nohy, ale pevnejšiu ruku. V tajbrejku prehrávala 0:2 (dvakrát nevydarená sťažnosť u kontrolného systému Jastrabie oko), po tesnom oute 2:4 a neskôr 3:5, ale za nasledujúcu sériu troch bodov získaných fantastickou ofenzívou si set zaslúžila. Kým si ho za 62 minút pripísala premenením druhej možnosti (9:7) vymazala aj piatu Kuznecovovej šancu zaúradovaním pri sieti za stavu 6:7. Druhý set bol úplne jednostrannou záležitosťou v prospech Hantuchovej.