21. októbra 2011

HC Lev Poprad opäť podľahol predposlednému Dinamu Riga

na slovensku odstartovala khl  POPRAD 21. októbra (WEBNOVINY) - Hráči HC Lev Poprad prehrali v piatkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na svojom ľade s lotyšským tímom Dinamo Riga 3:5.

Prvý útok síce patril hosťom, ale z kontry zahrozili aj "levi" a Sigalet v dobrej pozícii mohol skórovať, rižskú bránu však netrafil.

V 4. minúte si dobrú šancu vypracoval Nedorost, kanadský gólman v bráne Rigy však odolal.

Dinamu, na rozdiel od iných popradských súperov, užšie klzisko pod Tatrami nerobilo problémy. Hostia si vytvárali prevahu, ale boli to stále Popradčania, ktorí mali ku gólu bližšie. V 10. minúte poslal z rohu puk pred bránku Špirko a len tak-tak, že hráči lotyšského mužstva stihli odvrátiť nebezpečenstvo.

Hostia hrali nepresvedčivo i druhú presilovku, keď však zrazu od modrej vypálil Galvinš a švédsky útočník Warg poslal odrazený puk do siete - 0:1. Dinamo malo na hokejke i druhý gól: Sprukts v prečíslení našiel Galvinša, ale tomu koncovka nesadla a trafil len Dubu. Dvadsaťdva sekúnd pred prvou sirénou dosiahol gól Nagy, pričom si puk spracoval rukou a arbitri si overili regulárnosť. Videorozhodca napokon odobril popradský presný zásah.

HC Lev Poprad - Dinamo Riga 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Góly: 20. Nagy, 23. J. Mikúš (Špirko, Hunkes), 53. J. Mikúš (Mezei, Netík) - 14. Warg (Galvinš), 25. Sprukts (Karsums, Galvinš), 33. Karsums (Galvinš, Sprukts), 56. Galvinš (Sprukts, M. Redlihs), 60. Karsums (M. Redlihs)
Vylúčenia: 6:5 na 2 min. navyše Niživijs (Riga) 10 min za napadnutie, presilovky: 1:4, oslabenia: 0:0, rozhodovali: S. Semenov, R. Gofman - V. Birin, A. Medvedev, 4395 divákov

HC Lev: Duba - Pilař, Mezei, Hunkes, Sigalet, Lewis, Klouček, Jank - Bartečko, V. Nedorost, Nagy - Špirko, J. Mikúš, Netík - Rudolf Huna, Kristek, Chabada - Da Silva, Lundberg, Fabricius

Dinamo: Holt - K. Redlihs, Galvinš, J. Redlihs, Ozolinš, Rekis, Sotnieks, Štals - M. Redlihs, Sprukts, Karsums - Cipulis, Warg, Lundmark - Meija, Šindel, Niživijs - Ankipans, Lucenius, Podzinš

II. tretina

Povzbudení Popradčania vstúpili po prestávke do hry aktívnejšie a svoj nápor pretavili v 23. min do gólu zásluhou Mikúša - 2:1. Dinamo odpovedalo využitím ďalšej presilovky: po peknej kombinácii po osi Galvinš - Karsums - Sprukts posledný menovaný prekonal Dubu a vyrovnal na 2:2. Naďalej sa hral vyrovnaný hokej a šance sa rodili na oboch stranách. V 32. min v hre štyroch proti štyrom preukázal svoju individuálnu zručnosť Netík, zakončenie mu však prekazil Holt. Lev stále doplácal na nedisciplinovanosť a zbytočné vylúčenia.

Dinamo využilo aj tretiu presilovku, keď nepozornosť domácich obrancov potrestal Karsums, ktorý po zisku puku v strednom pásme rýchlo unikol a prekonal popradského gólmana - 2:3. Riga potom mohla viesť už o dva góly - Warg pri protiútoku našiel Cipulisa, ten však v rozhodujúcej chvíli zlomil hokejku. V závere druhej časti sadla strela Mezeiovi a veľa nechýbalo, aby sa zopakoval scenár z predchádzajúcej tretiny, Poprad však tentoraz nevyrovnal.

III. tretina

Lev sa v tretej tretine márne snažil vytvoriť si tlak. Dinamo kontrolovalo svoj náskok a len sporadicky púšťalo domácich na dostrel. Jednu z najväčších šancí Popradu premárnil v 48. min Fabricius, ktorý zoči-voči Holtovi neuspel. Domáci mali v 53. min jedinečnú možnosť vyrovnať, keď hrali po faule Cipulisa presilovku.

Explózia radosti napokon vybuchla po strele najlepšieho hráča na klzisku Juraja Mikúša, ktorý svojim druhým gólom dal na vytúžených 3:3. Reakcia Dinama však nenechala na seba dlho čakať. Z nenápadnej akcie spoza obrancu vystrelil Galvinš a svojím štvrtým bodom zaznamenal víťazný úspech. Lev sa k záverečnému tlaku ani nedostal. Navyše, Nagyovo vylúčenie potrestal ďalším gólom Karsums.

Reakcie:
Radim Rulík (tréner HC Lev Poprad): "Zavítal k nám bojovný tím s dobrým pohybom. Zápas bol vyrovnaný, ale keď sme sa dostali na 3:3, už sme ho nemali stratiť - bolo treba vybojovať aspoň bod. Inkasovali sme však gól, aký bežne nedostávame. Pod náš výkon sa podpísalo i neustále cestovanie, vyhovárať sa však na to nechceme."

Pekka Rautakallio (tréner Dinama Riga): "V našej hre vidím hneď niekoľko pozitív. V prvom rade išlo o schopnosť zlepšovať sa každou tretinou, čo bolo veľmi dôležité. Naše presilovky dnes rozhodli zápas. Podarilo sa nám skórovať, keď sme to potrebovali. Som veľmi spokojný s herným prejavom, zaknihovali sme si veľké víťazstvo."