Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

19. marca 2019

Hirscher nechce dlho odkladať rozhodnutie: Už nemám osemnásťRakúsky lyžiar Marcel Hirscher.Zdieľať
Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher. Foto: TASR/AP
Viedeň 19. marca (TASR) - Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher nechce dlho odkladať rozhodnutie o pokračovaní alebo ukončení kariéry. Počká však, ako mu pôjde regenerácia po sezóne, v ktorej vybojoval rekordný ôsmy veľký glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári za sebou.


Hirscher oslávil 2. marca tridsiatku a od októbra je otec. "Už desať rokov som v seriáli, uvidím, ako sa budem cítiť na začiatku leta, či bude fyzicky a mentálne možné absolvovať ďalšiu dobrú sezónu. Uvedomujem si, že už nemám osemnásť, no stále chcem bojovať o veľký glóbus a na to potrebujem byť v stopercentnom stave," povedal Hirscher podľa agentúry AFP. Na utorňajšej tlačovej konferencii vo Viedni uviedol, že sa k jednej z možností prikláňa v pomere 51 ku 49 percent, ale nešpecifikoval, ku ktorej.

Rakúšan si vo SP 2018/2019 zabezpečil aj malé glóbusy za slalom a obrovský slalom, čo sa mu podarilo štvrtýkrát v kariére a tretíkrát za sebou, celkovo vlastní 20 sezónnych trofejí. V záverečnom slalome ročníka v Soldeu obsadil 14. priečku: "Pripomenulo mi to, že víťazstvá nie sú samozrejmé." V seriáli ich nazbieral 67, 138-krát bol na pódiu. Je jedenásťnásobný medailista z majstrovstiev sveta (7-4-0), tri medaily získal na zimných olympijských hrách (2-1-0).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hádzanárky SR pred prípravou v Poľsku, Packa: Čaká nás dobrý turnaj
<< predchádzajúci článok
Prezidentka plaveckej federácie Adámková sa vzdala funkcie

Hirscher nechce dlho odkladať rozhodnutie: Už nemám osemnásť - diskusné fórum čitateľov