Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. novembra 2023

Hnutie Slovensko plánuje upraviť zákon o pobyte cudzincov, Mikulec avizoval zmeny týkajúce sa tlačiva (video)Hnutie Slovensko plánuje upraviť zákon o pobyte cudzincov. Zmeny by sa mali týkať tlačiva o pobyte, ktoré obdržia cudzinci po príchode na ...Zdieľať
img_6386 676x451 20.11.2023 (SITA.sk) - Hnutie Slovensko plánuje upraviť zákon o pobyte cudzincov. Zmeny by sa mali týkať tlačiva o pobyte, ktoré obdržia cudzinci po príchode na Slovensko.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)


Ako ďalej pripomenul na dnešnej tlačovej besede poslanec a bývalý minister vnútra Roman Mikulec (hnutie Slovensko), tlačivo sa začalo cudzincom vydávať ešte počas predchádzajúcej vlády Roberta Fica (Smer-SD) a hlasovali zaň aj poslanci, ktorí v súčasnosti pôsobia v strane Hlas - sociálna demokracia.

„Zmena, ktorú chceme navrhnúť, spočíva v tom, aby bola vypustená povinnosť policajtov vydávať potvrdenie o zotrvaní na území Slovenska osobám pochádzajúcich z tretích krajín, teda migrantom, u ktorých existuje prekážka v administratívnom vyhostení. Vyskytuje sa napr. u ľudí pochádzajúcich zo Sýrie, ktorá je podľa medzinárodného práva a nariadenia Európskeho parlamentu uznaná ako vojnová krajina,“ priblížil Mikulec.

Dodal, že migranti si mysleli, že tlačivo je akýmsi potvrdením o pobyte na území Európskej únie a taktiež, že na základe tlačiva sa budú môcť presunúť do iných krajín.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - Hnutie Slovensko plánuje upraviť zákon o pobyte cudzincov, Mikulec avizoval zmeny týkajúce sa tlačiva (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo Veľkých Levároch zrazilo auto na priechode 9-ročné dievča, príčiny dopravnej nehody vyšetrujú
<< predchádzajúci článok
Zrážku dvoch áut v Trebišove neprežil jeden z vodičov, po náraze skončili obe autá mimo cesty (foto)