Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

26. júna 2008

HODOKVAS: Ako sa obyčajná párty môže zvrtnúť na festivalPred niekoľkými rokmi sa niekoľko kamarátov na čele s hudobníkom Dodom Tarkajom, výtvarníkom Milanom Prekopom a scenáristom a režisérom Tomášom Kaminským vybrali po prvý raz do brnianskych Lužánok, aby tu usporiadali párty.Zdieľať
Hrala tu hudba naživo, vypilo sa niekoľko pív a nezáväzne sa stretlo niekoľko známych. Na tom by nebolo nič zaujímavé, keby sa práve z tejto párty neskôr nestal jeden z najväčších slovenských festivalov - Hodokvas. Podľa PR manažéra Nova Music Entertainment Slovakia Tomáša Holetza, dostal Tarkaj po dvoch rokoch "spásonosný nápad“.

"Odrazu zistili, že na to chodí stále viac a viac kamarátov a začína to naberať rozmery. Dodovi Tarkajovi napadlo, že prečo to vlastne robíme v Brne, keď sem aj tak chodia všetci naši kamaráti zo Slovenska, tak sa to presunulo do Modry. Na prvý ročník prišlo štyritisíc ľudí, na druhý šesťtisíc a na tretí desaťtisíc ľudí,“ spresnil. Ako však dodal, „to už bolo neznesiteľné“. Navyše kamaráti, ktorí stáli za Hodokvasom si začali uvedomovať, že produkčne ako aj organizačne sa to už nedá zvládať. Prekop sa preto rozhodol osloviť kamaráta z vysokej školy Michala Taligu, aby im pomohol so organizáciou festivalu. Keď prišli na prvý ročník do Pezinka davy ľudí, zistili, že to, čo robia, má zmysel. Organizátorom sa zdal byť Pezinok "fantastický“ až do chvíle, kým nespoznali víchor, ako Holetz podotkol "dnes už familiárne nazývaný Záhorácka Marie“.

"Skoro odfúkol všetky scény, rozvíril prach na lúke a do toho všetkého začalo pršať. Odrazu sme si všetci uvedomili, že veľkosťou je ten areál síce vhodný, ale nie je tam nič, čo by nám uľahčilo prácu. Posledný pezinský Hodokvas bol hrozný, napršalo, zapadol kamión, z blata ho prišiel vytiahnuť traktor a zapadol aj ten,“ priznal Holetz. Od tohto momentu začal festival hľadať svoj „domov“ a našiel ho na letisku v Piešťanoch. Pre organizátorov je toto miesto výhodné najmä pre veľké spevnené betónové plochy a fakt, že sa po
nich dá chodiť s aparatúrou, aj keď prší. "Či najväčšia víchrica, najväčšie dažde alebo sneh ... čokoľvek, jednoducho ten festival stáť bude tak, ako má byť,“ dodal Holetz.

(SITA)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Hodokvas so Sex Pistols a Cypress Hill už o tri týždne! (17. 6. 2008)
 Prekvapenie na Hodokvase:Kontrafakt LIVE pred Cypress Hill ! (27. 5. 2008)
 Paradise Lost na Hodokvase! (15. 5. 2008)
 Program Hodokvasu pritvrdí raga-metalový Skindred! (22. 4. 2008)
 Cypress Hill na Hodokvase:Vyše 80 strán požiadaviek! (3. 4. 2008)
 I AM X sa vracia na Hodokvas! (31. 3. 2008)
 Masaker na Hodokvase - Cypress Hill !!! (17. 3. 2008)
 Hodokvas uvádza:Nový festival MINIKVAS!!! (4. 3. 2008)nasledujúci článok >>
V auguste sa v Bratislave uskutoční Prvý anjelský festival
<< predchádzajúci článok
Štartuje séria výborných jazzových koncertov v Bratislave

HODOKVAS: Ako sa obyčajná párty môže zvrtnúť na festival - diskusné fórum čitateľov