Hokej: Piešťany aj Trenčín zvíťazili na domácej pôde

Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič
Piešťany 16. novembra (TASR) -

ŠHK 37 Piešťany – HK 36 Hant Skalica 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 15. Klempa (Mišura, Brňák), 25. Pašek (Kotaška, Kutálek), 40. Rapáč (Šedivý, Kutálek) – 59. Vaškovič (Jankovič, Stloukal), vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jura - Holienka, Ščensný, 875 divákov.

V Piešťanoch sa stretli mužstvá, ktoré potrebovali výhru ako soľ. Lepšie začali domáci Piešťanci a už v druhej minúte musel Peksa zasahovať proti Kutálkovi. Skaličania nastrelili iba bočnú sieť Šimíčkom. V 15. minúte najskôr tesne minul Hamrák, ale jeho strelu neskôr upratal za Peksu z pravého kruhu Klempa – 1:0. Neskôr si takmer ešte odrazenú strelu Klempu zrazil Peksa do brány, stálo však pri ňom šťastie.

V 25. minúte sa Piešťancom podarilo počas presilovky aj so šťastím zakombinovať a Pašek na zadnej žrdi poslal domácich do dvojgólového vedenia. Skaličania mohli znížiť v 28. minúte Komínekom, ktorý sa snažil doraziť odrazenú strelu Jankoviča, ale tiesnený minul Šúrekovu bránku. Zvýšiť vedenie domácich mohol trikrát Vaculín, Peksa však proti nemu priam čaroval, ale v samom závere tretiny nestačil na Šedivého strelu po ľade, ktorú tečoval Rapáč a Piešťany vyhrávali 3:0.

Peksa bol ústrednou postavou aj v tretej časti, keď bravúrne zneškodnil Kutálkovi dorážku. Rovnako bol proti Pašekovi aj Mišurovi. Piešťany však v tretej časti väčšinou bránili a čakali na chybu hostí, Skaličania takmer nijako vážne Šúreka neohrozili, až prišla 59. minúta, presilovka Skalice a Vaškovič zobral strelou z kruhu Šúrekovi čisté konto.

Dukla Trenčín - MsHK DOXXbet Žilina 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 40. Šišovský (Petrovický, Gašparovič), 51. Petrovický (Gašparovič, Mikula), vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška – Junek, Výleta, 2300 divákov.

Trenčania mali veľkú šancu už v úvodnej minúte. Po chybe Žiliny v stredom pásme sa dvaja domáci hokejisti rútili na osamoteného obrancu, dorážku Hlinku však akrobaticky zastavil Križan. Aktivita domáceho tímu pokračovala aj naďalej. V 5. minúte sa presadil Mikula, spätnou prihrávkou našiel Petrovického, ktorý však tesne minul bránku. Postupom času sa hra medzi tímami zo spodnej polovice tabuľky vyrovnala, no výraznejšie príležitosti na otvorenie gólu mali strelci Dukly. Necelé štyri minúty pred úvodnou sirénou vytvoril Petrovický príležitosť pre Gašparoviča. Ten však ani na dvakrát neotvoril skóre zápasu. V záverečných sekundách mali šťastie Trenčania, keď Novotného strelu tečoval pred Nagyom Dresler tesne vedľa.

V druhej tretine mohol poslať Trenčín do vedenia Gašparovič. Individuálne sa dostal pred Križana, ten jeho presilovkovú strelu zápästím zastavil. V 28. minúte hrala s hosťami aj konštrukcia brány, ktorá im pomohla pri Habšudovom zakončení. Potešiť tribúny sa nepodarilo ani Šišovskému, ktorý v polovici zápasu netrafil odkrytú bránku. Radosť z presného zásahu nepriniesli ani presilové hry, keď sa oba tímy trápili v zakončení. Prvý gól zápasu tak padol až desať sekúnd pred koncom druhej tretiny, keď Šišovský blafákom nedal Križanovi šancu.

V záverečnej tretine vystihol rozohrávku Žiliny Melichárek. So spoluhráčom sa rútil do prečíslenia, ale napokon zakončil sám. V 46. minúte spálil ďalšiu veľkú šancu Gašparovič. Pokoj na domáce hokejky napokon priniesla až 51. min. Mikula od mantinelu nahodil puk pred bránu, kde ho Petrovický dotlačil do siete – 2:0. V závere zápasu sa ešte mohli dostať Žilinčania do hry, avšak presilovú hru nevyužili.