22. augusta 2015

Hokejisti Grazu sa po troch triumfoch stali víťazom Tatranského pohára

Hokejisti Graz 99ers sa stali víťazmi 68. ročníka Tatranského pohára. V sobotu zdolali pod Tatrami aj českého prvologistu Slaviu Praha 2:1 a po troch triumfoch sa druhýkrát ...

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Poprad 22. augusta (TASR) - Hokejisti Graz 99ers sa stali víťazmi 68. ročníka Tatranského pohára. V sobotu zdolali pod Tatrami aj českého prvologistu Slaviu Praha 2:1 a po troch triumfoch sa druhýkrát tešili z celkového prvenstva. Predtým ovládli turnaj v roku 2013, vlaňajší titul obhajovali domáci Popradčania.

Rakúský tím poslal v sobotňajšom stretnutí do vedenia v 24. minúte Daniel Woger. Hoci sa "zošívaným" podarilo odpovedať na začiatku tretej tretiny strelou z pravého kruhu, ktorej autorom bol slovenský bek Milan Hruška, remízový výsledok napokon stratili. O všetkom rozhodol v 47. minúte Morten Poulsen.