Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

21. apríla 2021

Holandské úrady zrušili plánovanú testovaciu párty s 10 000 účastníkmiV rámci tohto programu sa doteraz uskutočnila konferencia, divadelné predstavenie, futbalový zápas a popový koncert.Zdieľať
Holandské úrady zrušili plánovanú testovaciu párty s 10 000 účastníkmi

Mesto Breda zrušilo v pondelok povolenie zorganizovať "skúšobnú" párty s 10.000 účastníkmi. Malo ísť o súčasť pilotného programu, ktorého cieľom je nájsť najvhodnejší spôsob organizovania hromadných kultúrnych podujatí v čase koronavírusovej pandémie, píše agentúra DPA.


Podľa úradov v meste Breda, kde sa mala skúšobná párty v sobotu uskutočniť, nebolo možné zaručiť bezpečnosť jej účastníkov.

Zrušenie podujatia žiadali lekári, zdravotnícki pracovníci či výskumníci. „Usporiadať párty s 10.000 účastníkmi 400 metrov od nemocnice s covidovými pacientmi, ktorá je na pokraji vyťaženia, je fackou do tváre pacientov a tamojšieho personálu," uviedli. Petícia, ktorú iniciovali lekári a zdravotnícki pracovníci, mala k pondelku viac ako 350.000 podpisov, píše DPA.

Program Fieldlab skúma možnosti uskutočňovania bezpečných podujatí napriek pandémii. Experiment je podľa servera stanice Deutsche Welle spoluorganizovaný holandskou vládou a sektorom zaoberajúcim sa usporadúvaním kultúrnych podujatí.

V rámci tohto programu sa doteraz uskutočnila konferencia, divadelné predstavenie, futbalový zápas a popový koncert. Návštevníci týchto podujatí sa museli preukázať negatívnym výsledkom testu na koronavírus. Ich správanie bolo počas priebehu týchto hromadných akcií monitorované.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hvorecký: Dosah pandémie na kultúrnu scénu a vzdelávanie je obrovský
<< predchádzajúci článok
Rusko začalo s výstabou vlastnej vesmírnej stanice

Holandské úrady zrušili plánovanú testovaciu párty s 10 000 účastníkmi - diskusné fórum čitateľov