Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

26. februára 2014

Horkýže slíže prinesú do Bratislavy cenu Zlatý slávykNa snímke líder skupiny Horkýže Slíže Peter Kuko Hrivňák počas tlačovej konferencie v pondelok 25. februára 2013 v Bratislave.Zdieľať
Na snímke líder skupiny Horkýže Slíže Peter Kuko Hrivňák počas tlačovej konferencie v pondelok 25. februára 2013 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann
 


Bratislava 26. februára (TASR) - Nitrianska kapela Horkýže slíže je na turné so skupinami Polemic, Zoči voči a Bank of Joe. Na uletenom „galaprograme“ Zlatý slávyk in memoriam, ktorým interpreti spoločne vtipne reagujú na zrušenú hudobnú anketu, sa už stihli zabaviť fanúšikovia v ôsmich slovenských mestách. V bratislavskej Hant Aréne uzavrú Horkýže slíže v piatok 28. februára prvú polovicu turné.

Aj v Bratislave sa chystajú odovzdať hudobné ceny v niekoľkých kategóriách, medzi nominovanými nechýbajú No Face, Peter Gýč Project či Celulitídest Buckingham. Vzhľadom na to, že akcia konečne zavíta do slovenskej šoubiznisovej „kolísky“ na Dunaji, nie je vylúčené, že si niekto z interpretov, ktorých názvy Slíže drzo parodujú, po cenu príde osobne. Istým víťazom je však zatiaľ iba speváčka ŠPink, ktorá je jediným nominovaným interpretom v zahraničnej kategórii. Okrem recesistov, ku ktorým sa otvorene hlási aj Kuko z Horkýže slíže, ktorý si neváhal pripraviť bláznivý kostým s ružovou parochňou a na pódium pozvať Majku z Gurunu, si na svoje, samozrejme, prídu najmä fanúšikovia kvalitnej hudby.

Nechýbajú špeciálni hostia

Špeciálne na najbližších koncertoch v Bratislave a Stupave sa predstaví aj cyperská skupina Pleymore, ktorá uvedie svetové hity vo svojom atraktívnom podaní. „Pleymore sme videli hrať na jednom festivale na Cypre, kde sme tiež účinkovali – veľmi sa nám zapáčili, a tak sme radi, že môžu po niekoľkých mesiacoch zahrať aj na našom slovenskom turné. Bude to veľmi atraktívne spestrenie týchto koncertov, podobne ako cimbalový hosť Polemicu, ktorý sa predstaví v Bratislave – to ešte naši fanúšikovia nevideli,“ povedal pre médiá Peter Kuko Hrivnák, líder kapely Horkýže Slíže.

Spevák Braňo Bajza spresňuje, že cimbalista a dlhoročný kamarát skupiny Polemic Oskar Lehotský, ktorý sa podieľal so svojím cimbalovým umením na skladbe Mládenci si s nimi zahrá iba na jedinom koncerte v Bratislave: „Samotný cimbal je veľmi zložité prevážať, ladiť, pred samotným naladením musí stáť na mieste minimálne päť hodín, aj to je dôvod, prečo si ho nemôžeme dovoliť na celom turné, ktoré sa presúva z mesta do mesta. O to viac si užijeme toto spestrenie s našimi fanúšikmi v Bratislave.“

Všetky štyri zúčastnené skupiny si pripravili výber zo svojich najlepších skladieb a spoločný program trvá viac ako štyri hodiny. Horkýže slíže a Polemic potešia aj skladbami z najnovších albumov, kapely sa navyše v niekoľkých piesňach prepoja, a tak ska zostava hosťuje napríklad v hitoch Sex po telefóne či Nazdar.

Samotný „galaprogram“ zahŕňa všetko, čo k slávikovskej ankete typicky patrí, teda moderátora, netradičnú scénu, videodokrútky s nominovanými, skutočné ceny v podobe originálnych sošiek, ale aj „prestávkový“ reklamný program. Na turné s kapelami je dokonca aj televízia Joj, ktorá posledné ročníky Slávika vysielala. Tentoraz síce šou nesprostredkúva naživo, ale koncertnú šnúru mapuje a odvysiela z nej dokument.

Horkýže Slíže a Polemic sú na spoločnom turné po dvojročnej odmlke, celkovo majú pred sebou pod Tatrami ešte desať koncertov. Po bratislavskom koncerte sa predstavia v Stupave (1.3.), Brezne (7.3.), Hnúšti (8.3.), Liptovskom Mikuláši (14.3.), Čadci (15.3.), Nitre (21.3.), Radošovciach (22.3.), Nových Zámkoch (28.3.) a šnúru uzavrú 29. marca v Seredi. Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal, program štartuje vždy o 18.00 h.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Horkýže slíže idú na turné s t.A.T.u. (17. 2. 2014)
 Video: Horkýže slíže šokujú pred turné - Takto zosmiešnili kolegov z brandže! (30. 1. 2014)
 Na koncertoch Horkýže slíže Slávikov predsa len udelia! (17. 1. 2014)
 Horkýže slíže a Polemic budú spomínať na Zlatého slávika a chystajú turné. (14. 11. 2013)
 Horkýže Slíže zverejnili videoklip k piesni Nazdar !!! (19. 3. 2013)
 Horkýže slíže chcú do nového klipu fanúšikov. Buďte v ňom tiež! (20. 2. 2013)
 Horkýže Slíže zavítajú v rámci turné do 14 slovenských miest (3. 12. 2012)
 Horkýže Slíže zverejnili videoklip ku skladbe Nerob!!! (16. 11. 2012)
 Jubilejný album Horkýže Slíže vznikal v marihuanovom opare (5. 11. 2012)
 Na novom albume Horkýže slíže bude hosťovať Bolek Polívka (16. 10. 2012)nasledujúci článok >>
Horkýže Slíže pozvali na turné aj kapelu Pleymore z Cypru
<< predchádzajúci článok
Marilyn Manson sa predstaví v Prahe