Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

16. novembra 2012

Horkýže Slíže zverejnili videoklip ku skladbe Nerob!!!Slovenská formácia Horkýže Slíže vo štvrtok zverejnila videoklip k novej skladbe Nerob!!!. V trojminútovom videu sa odohráva krátky príbeh, keď sa členovia skupiny s výzorom ...Zdieľať
krst klipu od skupiny horkyze slize Foto: Ľubomír DrahošBRATISLAVA 16. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská formácia Horkýže Slíže vo štvrtok zverejnila videoklip k novej skladbe Nerob!!!. V trojminútovom videu sa odohráva krátky príbeh, keď sa členovia skupiny s výzorom starých hipisákov sediaci v jednom aute zrazia s inou dodávkou plnou akýchsi lesných robotníkov.


Na miesto incidentu prichádza nehodu vyšetriť policajt, ktorého si zahral Braňo Jobus. Režisérom a strihačom videoklipu je Adam Felix, kameru mal na starosti Peter Dúžek a produkciu dvojica Juraj Spišák a Kristína Pírová. Okrem členov kapely a Jobusa si vo videoklipe zahrali aj Palo Hospodár, Rudo Jurenka, Braňo "Brniak" Ivanič, Jano Rajnič a Ivka Pašková.

Obrazom: Krst nového videoklipu skupiny Horkýže SlížePieseň Nerob!!! pochádza z desiatej štúdiovky Horkýže Slíže s názvom St. Mary Huana Ganja (2012), ktorú pokrstili v nedeľu. Nahrávku uviedli do života v moravskej dedinke Olšany na Farme Bolka Polívku. Český herec a zabávač hosťoval v ich skladbe Povaľači, ktorá je jednou z 13 piesní na albume.

"V roku 2003 sme si povedali, že sa na krsty vykašleme. Nejako pre nás nemali opodstatnenie,“ povedal líder kapely Peter "Kuko" Hrivňák. "Prvý album nám krstili naše už bývalé priateľky, druhý sme si pokrstili sami vlastným močom, v roku 2000 sme mali prvého vážneho krstného otca Janka Kurica, potom prišiel pán Július Satinský a jeho omšové víno a v roku 2002 Stano Dančiak,“ zaspomínal si Kuko a dodal:

"Toto sa však neodmieta. Byť hosťami Bolka Polívku je pre nás veľká česť.“ Polívkovi pri krste pomáhala jeho dcéra Anna, manželka Marcela Černá a ich synovia Jan, František a dcéra Mariana. Do zástupu sudičiek sa nečakane zaradila aj herečka Hana Gregorová, ktorá bola na farme súkromne.

Video: Nový videoklip Nerob!!!
Skupina Horkýže Slíže vznikla v roku 1992 v Nitre. Svoj prvý koncert odohrala vo februári 1993. Na konte má okrem albumu St. Mary Huana Ganja deväť štúdiových nahrávok - V rámci oného (1996), Vo štvorici po opici (1998), Ja chaču tebja (2000), Festival Chorobná (2001), Kýže sliz (2002), Alibaba a 40 krátkych songov (2003), Ritero Xaperle Bax (2004), Ukáž tú tvoju ZOO (2007) a 54 dole hlavou (2009).

Vydala aj dve kompilácie - Best uff (2001) a V dobrej viere (2011). V roku 2005 uviedla na trh živú nahrávku s príznačným názvom Živák. Medzi najväčšie hity kapely patria skladby ako Maštaľ; Logická hádanka; Telegram; Vlak; Brďokoky; L a G song; Kožky, perie; Baby; R'nB Soul; Bernardín; Emanuel Bacigala; Atómovy kryt; A ja sprostá; Silný refrén; Liza a Wendy či Mám v p... na lehátku, ktorá sa nachádza práve na novom albume.

V súčasnosti tvoria skupinu: Peter "Kuko" Hrivňák (spev, basgitara), Marián "Sabotér" Sabo (gitara, sprievodný spev), Juraj Štefánik (gitara, sprievodný spev) a Marek Viršík (bicie nástroje, sprievodný spev).

Informácie pochádzajú z youtube.com a archívu agentúry SITA.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Jubilejný album Horkýže Slíže vznikal v marihuanovom opare (5. 11. 2012)
 Na novom albume Horkýže slíže bude hosťovať Bolek Polívka (16. 10. 2012)
 Video: Nový videoklip Horkýže Slíže ft. BijouTerrier - Terárium (18. 7. 2012)
 Horkýže Slíže oslávia 20. narodeniny (8. 6. 2012)
 O voličov sa chce údajne uchádzať aj hudobná strana (9. 12. 2011)
 Kuko z Horkýže Slíže: "V tom aute by som sa pos...al!" (21. 6. 2011)
 Video: Horkýže Slíže predstavili nový videoklip s Evou Pavlíkovou "Mám v pi.. na lehátku" (28. 4. 2011)
 Turné Horkýže Slíže s Polemicom začalo vo vypredanom Poprade! (14. 2. 2011)
 Na spoločnom turné Horkýže Slíže a Polemic aj Chiki Liki Tu-A (9. 2. 2011)
 Polemic a Horkýže Slíže budú spievať aj Farmár hľadá ženu (3. 2. 2011)nasledujúci článok >>
Ecclestone je spokojný s organizáciou Veľkej ceny USA
<< predchádzajúci článok
Listy Emilovi Milana Lasicu v pondelok vyjdú ako audiokniha