Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. januára 2014

HOSPODÁRSKE NOVINY: Najväčšia nemocnica uniká exekúciiNajväčšia nemocnica uniká exekúcii", informujú dnešné HOSPODÁRSKE NOVINY.Zdieľať
Foto: Logo HN
Bratislava 13. januára (TASR) - Najväčšia nemocnica uniká exekúcii", informujú dnešné HOSPODÁRSKE NOVINY.


Dôvodom je 610-tisícový dlh Univerzitnej nemocnice v Bratislave voči eseročke Megallan Slovakia. Ide o poľskú firmu, ktorá na Slovensku a v Česku skupuje pohľadávky v zdravotníctve a následne ich vymáha od nemocníc. Postup bol jednoduchý - v roku 2011 Megallan prevzal od dodávateľov liekov 610-tisícové podlžnosti. Nemocnici navrhol splátkový kalendár. Tá ho však neprijala. Neskôr nedodržiavala ani podmienky, ktoré jej predpísal v rámci súdneho zmieru súd. Megallan podal v roku 2013 návrh na exekúciu. Ak by k exekúcii došlo, mohla by nemocnica prísť o zdravotnícku techniku. Tesne pred Vianocami sa nemocnica s Megallanom dohodla na splátkovom kalendári. Mesačne tak musí splácať 60-tisíc eur.

"Výška a obdobie splácania sú dohodnuté tak, aby to neohrozovalo fungovanie nemocnice", tvrdí hovorkyňa nemocnice Petra Stano Maťašovská. Spoločnosť Megallan má na trhu väčšinu. Podľa advokátky Jany Martinkovej nie je protizákonné ak nejaká spoločnosť vlastní väčšinu pohľadávok. "Problém by vyvstal, ak by došlo k zneužitiu monopolu na ujmu iných podnikateľov, spotrebiteľov alebo verejného záujmu", vysvetlila. Denník sa venuje téme sa str.1 a 2.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Portoriko zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,4
<< predchádzajúci článok
Pri meste Perth vyčíňa rozsiahli požiar, zničil najmenej 44 domov

HOSPODÁRSKE NOVINY: Najväčšia nemocnica uniká exekúcii - diskusné fórum čitateľov