13. januára 2009

Hossa oslávil 30. narodeniny gólom

V dvoch pondelkových stretnutiach zámorskej kanadsko - americkej NHL sa do bojov zapojilo päť slovenských hráčov a dvaja z nich si zlepšili kanadské bodovanie. Útočník Detroitu Marián Hossa svoje 30. ...

NEW YORK 13. januára (WEBNOVINY) - V dvoch pondelkových stretnutiach zámorskej kanadsko - americkej NHL sa do bojov zapojilo päť slovenských hráčov a dvaja z nich si zlepšili kanadské bodovanie. Útočník Detroitu Marián Hossa svoje 30. narodeniny oslávil gólom do siete domáceho Dallasu, ktorým v 1. tretine zvyšoval náskok svojho tímu nad domácimi na 3:1. Dallasania však v ďalšom vývoji zápas dokázali doviesť do predĺženia, v ktorom vsietili víťazný gól. Duel sa skončil ich výhrou 5:4 po predĺžení. Z víťazstva sa však tešila dvojica slovenských obrancov Tampy Bay Vladimír Mihálik a Andrej Meszároš - ich tím vyhral v Los Angeles nad "kráľmi" 3:1. Na prvom góle hostí v 1. tretine sa presnou prihrávkou podieľal Vladimír Mihálik.

Výsledky:
Dallas - Detroit 5:4 po predĺžení (1:3, 2:0, 1:1 - 1:0) - M. Hossa (Detroit) 1+0
Los Angeles - Tampa Bay 1:3 (0:2, 1:1, 0:0) - V. Mihálik (Tampa Bay) 0+1