09. marca 2011

Hossa strelil svoj 19. gól, prehre Chicaga však nezabránil

V deviatich utorňajších stretnutiach zámorskej ...

hossa Útočník Chicaga Marián Hossa strelil svoj 19. gól v aktuálnej sezóne, Blackhawks však prehrali na ľade Floridy najtesnejším rozdielom 2:3.Foto: SITA, APNEW YORK 9. marca (WEBNOVINY) - V deviatich utorňajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa do štatistík zapísali dvaja Slováci. Útočník Chicaga Marián Hossa strelil svoj 19. gól v aktuálnej sezóne, Blackhawks však prehrali na ľade Floridy najtesnejším rozdielom 2:3. Obranca New York Islanders Milan Jurčina prispel jednou asistenciou k víťazstvu svojho tímu pred vlastnými fanúšikmi nad Torontom 4:3 po predĺžení.

V bránke Colorada dostal príležitosť Peter Budaj. Z 24 striel inkasoval slovenský reprezentant štyri góly, jeden pridala domáca Minnesota v samom závere do prázdnej bránky, čím Wild spečatili svoj triumf (5:2). V utorok sa skončila skvelá séria obrancu Buffala Andreja Sekeru, ktorý zaznamenal v predchádzajúcich piatich zápasoch dovedna desať kanadských bodov za dva góly a osem presných prihrávok a celkovo posunul svoju bilanciu v sezóne na 3+19. Proti Pittsburgh (1:3) vyšiel bojnický rodák naprázdno, počas 22:40 min na ľade si pripísal tri strely a jednu "mínusku". V uplynulom týždni bol Sekera vyhlásený za druhú hviezdu celej NHL.

Výsledky utorňajších zápasov zámorskej hokejovej NHL:

New Jersey - Ottawa 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

NY Islanders - Toronto 4:3 po predĺžení (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0) - Milan Jurčina (Islanders) 0+1

Philadelphia - Edmonton 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Pittsburgh - Buffalo 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Montreal - Boston 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Florida - Chicago 3:2 (3:0, 0:2, 0:0) - Marián Hossa (Chicago) 1+0

Minnesota - Colorado 5:2 (1:0, 1:2, 3:0) - Peter Budaj (Colorado) zlikvidoval 20 z 24 striel domáceho tímu (83,3-percentná úspešnosť)

Phoenix - Vancouver 3:4 po predĺžení (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)

San Jose - Nashville 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)