09. marca 2011

Bryant je šiestym najlepším strelcom histórie

Kobe Bryant sa opäť posunul o niečo vyššie v historickej tabuľke strelcov basketbalovej NBA. Rozohrávač Los Angeles Lakers v utorok prispel 26 bodmi k víťazstvu 101:87 nad Atlantou a ...

kobe bryant Kobe BryantFoto: SITA, APATLANTA 9. marca (WEBNOVINY) - Kobe Bryant sa opäť posunul o niečo vyššie v historickej tabuľke strelcov basketbalovej NBA. Rozohrávač Los Angeles Lakers v utorok prispel 26 bodmi k víťazstvu 101:87 nad Atlantou a sériou troch trestných hodov dve minúty pred záverom druhej štvrtiny predstihol Mosesa Malona, ktorému s 27 409 bodmi patrilo doteraz šieste miesto. Na ňom sa teraz usadil Bryant s priebežným skóre 27 423 bodov. "Som veľmi šťastný, to je všetko," stroho komentoval ďalší úspech vo svojej kariére päťnásobný víťaz NBA, ktorý v tejto sezóne nechal za sebou už také zvučné mená ako John Havlicek, Dominique Wilkins, Oscar Robertson, Hakeem Olajuwon či Elvin Hayes. "Kobe sa vždy dostane ku svojim strelám. Vedeli sme, že musíme ustrážiť hráčov okolo neho. Žiaľ, aj tí sa dnes dokázali presadiť," komentoval duel domáci Joe Johnson.

Bryant má teraz pred sebou v tabuľke najlepších strelcov NBA všetkých čias svojho bývalého spoluhráča Shaquilla O´Neala (28 590 bodov), absolútnym lídrom je Kareem Abdul-Jabbar s 38 387 bodmi.