28. januára 2009

Hossa strelil svoj 23. gól

V utorkových zápasoch zámorskej hokejovej NHL, ktorá po víkendovom Zápase hviezd pokračovala jedenástimi stretnutiami, si body do hodnotenia produktivity zapísali traja Slováci. Útočník Marián Hossa ...

NEW YORK 28. januára (WEBNOVINY) - V utorkových zápasoch zámorskej hokejovej NHL, ktorá po víkendovom Zápase hviezd pokračovala jedenástimi stretnutiami, si body do hodnotenia produktivity zapísali traja Slováci. Útočník Marián Hossa strelil prvý gól Detroitu v Columbuse, avšak jeho tím prehral 2:3 po predĺžení. Odchovanec trenčianskeho hokeja zaznamenal svoj 23. gól v sezóne a celkovo už 47. kanadský bod. PO jednej asistencii si pripísali obrancovia Andrej Meszároš z Tampy a Zdeno Chára, ktorý v zápase Boston - Washington (3:2 po predĺžení) prihrával na rozhodujúci gól Krejčího v nadstavenom čase.

Výsledky - utorok:

Boston - Washington 3:2 po predĺžení (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0) - Zdeno Chára (Boston) 0+1
NY Rangers - Carolina 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Columbus - Detroit 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0) - Marián Hossa (Detroit) 1+0
Ottawa - New Jersey 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Tampa Bay - Montreal 5:3 (1:2, 3:0, 1:1) - Andrej Meszároš (Tampa) 0+1
Florida - Philadelphia 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Dallas - Atlanta 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Colorado - San Jose 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Edmonton - Buffalo 2:10 (0:3, 1:4, 1:3)
Phoenix - Anaheim 3:7 (1:1, 2:4, 0:2)
Minnesota - Toronto 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)