17. januára 2007

Houstonu nestačilo ani McGradyho 45 bodov

Líder Houstonu Tracy McGrady nastrieľal vo včerajšom stretnutí zámorskej basketbalovej NBA v Dallase 45 bodov, no ani jeho výnimočný individuálny výkon na víťazstvo nestačil (96:109). V domácom ...

NEW YORK 17. januára (WEBNOVINY) - Líder Houstonu Tracy McGrady nastrieľal vo včerajšom stretnutí zámorskej basketbalovej NBA v Dallase 45 bodov, no ani jeho výnimočný individuálny výkon na víťazstvo nestačil (96:109). V domácom drese sa o body starala najmä dvojica Dirk Nowitzki, Josh Howard, ktorá ich spolu zaznamenala 58 a Mavericks sa vďaka lepšiemu druhému polčasu o výsledok nemuseli obávať. Navyše sa kvalitným výkonom, okoreneným výbornou streľbou za tri body (4/5), prezentoval aj náhradník Devean George. "Je naozaj frustrujúce prehrať, keď podáte takýto výkon. Dallas má vynikajúci tím, to sme vedeli. Preto som veľa strieľal, no nestačilo to," skonštatoval McGrady.

V Oklahome prehrávalo New Orleans pred štvrtou štvrtinou o osem bodov, no náskok Orlanda dokázali Hornets zmazať a v päťminútovom predĺžení nastrieľali o šesť bodov viac a tešili sa po výsledku 84:78. Hlavnou hviezdou duelu bol domáci náhradník Jannero Pargo, ktorý po veľkej prestávke nastrieľal 21 z 25 svojich bodov. V poslednom utorňajšom súboji na seba narazili Seattle a Cleveland. Najlepším strelcom zápasu bol tradične LeBron James (30 bodov), no domáci podali lepší tímový výkon a zaslúžene zvíťazili 101:96. Tréner SuperSonics Bob Hill síce nemá rád zónovú obranu, no práve proti Cavaliers jeho zverencom dopomohla k triumfu. "Odteraz ju budeme používať častejšie. Nie som veľkým fanúšikom zóny, no tentoraz nám naozaj pomohla," povedal Hill.

Výsledky - utorok:

Dallas - Houston 109:96

Najviac bodov: Nowitzki 30 (10 doskokov), Josh Howard 28, George 14 - McGrady 45, Juwan Howard 16, Alston 12, štvrtiny: 25:29, 22:24, 29:21, 33:22, 20 332 divákov

New Orleans - Orlando 84:78 po predĺžení

Najviac bodov: Pargo 25, D. Mason 21, R. Butler 19 (11 doskokov) - D. Howard 17 (15 doskokov), Türkoglü 16, J. Nelson 12, štvrtiny: 20:19, 18:14, 23:20, 14:22 - 9:3, 17 610 divákov

Seattle - Cleveland 101:96

Najviac bodov: R. Allen 22 (11 asistencií), Wilcox 16 (12 doskokov), Collison 14 (12 doskokov) - L. James 30, Ilgauskas 24 (11 doskokov), Gooden 12, štvrtiny: 24:28, 25:26, 24:19, 28:23, 15 619 divákov