03. marca 2009

Hráčmi týždňa Harris a David West

Poctu Hráčov týždňa v zámorskej NBA si za uplynulých sedem dní vybojovali Devin Harris (New Jersey Nets) a David West (New Orleans Hornets). Dvadsaťročný dirigent Nets Harris priviedol svoj tím k dvom ...

NEW YORK 3. marca (WEBNOVINY) - Poctu Hráčov týždňa v zámorskej NBA si za uplynulých sedem dní vybojovali Devin Harris (New Jersey Nets) a David West (New Orleans Hornets). Dvadsaťročný dirigent Nets Harris priviedol svoj tím k dvom víťazstvám z troch stretnutí s najvyšším bodovým priemerom v súťaži 35,7. Zároveň bol celkovo druhý v priemere asistencií vo Východnej konferencii (9,3) a tiež minút strávených na palubovke (42,7). Harris zaznamenal 39 bodov v súboji proti Philadelphii (98:96), v ktorom navyše famóznym záverečným pokusom súbežne s klaksónom zo stredu ihriska rozhodol o víťazstve svojho tímu. O dva dni neskôr sa 42 bodmi podieľal na víťazstve nad Chicagom (111:99) a stal sa len štvrtým hráčom v modernej histórii, ktorý zaťažil konto súpera minimálne 39 bodmi vo dvoch po sebe nasledujúcich zápasoch. V tejto sezóne sa to pred ním už podarilo LeBronovi Jamesovi z Clevelandu.

Na Západe má za sebou skvelý týždeň New Orleans. K stopercentnej víťaznej bilancii Hornets 4:0 prispel najmä 28-ročný krídelník David West s priemerom 28,5 bodu, 10,5 doskoku a 1,5 bloku. V zápase proti New Jersey (99:96) strelil West prvých 14 bodov svojho tímu v štvrtej štvrtine a napokon v tomto dueli zaznamenal 32 bodov a 11 doskokov. Ešte o jeden doskok viac si pripísal proti Milwaukee (95:94). Hornets zvíťazili v šiestich z ôsmich zápasov, ktoré nasledovali po Zápase hviezd a v aktuálnej forme sú jedným z najlepších družstiev súťaže.

V štyroch z piatich pondelkových stretnutí zámorskej NBA sa z úspechu tešili hostia. Pod domácimi košmi dokázali vyhrať iba basketbalisti Oklahoma City, ktorí zdolali tím Dallasu 96:87.