Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

26. septembra 2019

Huawei prichádza s ponukou pre developerov a najvýkonnejším počítačom pre tréning umelej inteligencieSpoločnosť Huawei oznámila, že v priebehu najbližších 5 rokov investuje 1,5 miliardy dolárov do svojho programu pre developerov.Zdieľať
Huawei prichádza s ponukou pre developerov a najvýkonnejším počítačom pre tréning umelej inteligencie

 Ďalej predstavila najrýchlejší superpočítač na svete pre tréning umelej inteligencie a svoju predstavu inteligentnej spoločnosti.

 

Spoločnosť Huawei minulý týždeň na globálnom predstavení série smartfónov Mate 30 oznámila investíciu 1,5 miliardy dolárov do svojho tzv. Developer Program 2.0. Cieľom je spojiť sa s firmami aj jednotlivými developermi a vytvoriť vlastný ekosystém. Na konferencii Huawei Connect 2019, ktorá sa konala v Šanghaji od 18. do 20. septembra,  predstavila aj sadu pre vývojárov Kunpeng Developer Kit a platformu ModelArts 2.0 AI na vývoj softvéru na platformách Huawei Kunpeng a Ascend.

 

Huawei pozýva developerov

Program pre vývojárov predstavila spoločnosť Huawei po prvýkrát v roku 2015. Od tej doby prišla s celou radou cloudových služieb pre Ascend AI a Kunpeng. Program prispel k vytvoreniu 21 laboratórií Huawei OpenLab po celom svete, vývojárskych komunít, súťaží a certifikácií.

Huawei dnes eviduje 1,3 milióna registrovaných vývojárov a na inovácii svojich produktov spolupracuje až so 14 tisíckami vývojárskych spoločností.

Cieľom programu 2.0 je rozšíriť komunitu na 5 miliónov developerov a umožniť partnerom Huawei po celom svete vyvíjať budúce generácie inteligentných aplikácií. V oblasti vývoja softvéru sa Huawei zameriava aj na mobilné služby (Huawei Mobile Services, HMS) a rozvíja obchod s aplikáciami vo vlastnej App Gallery.

 

Atlas 900 prekonal svetový rekord

Spoločnosť Huawei predstavila tiež Atlas 900, najrýchlejší počítač na svete pre tréning umelej inteligencie (AI). Atlas 900 pomôže zlepšiť dostupnosť AI pre vedecký výskum v rôznych odboroch od astronómie cez predpoveď počasia a autonómne riadenie až na prieskum ložísk ropy. "Budúcnosť výpočtovej techniky predstavuje obrovský trh v hodnote viac ako dva bilióny dolárov," hovorí Ken Hu, podpredseda predstavenstva spoločnosti Huawei.

Atlas 900 je výsledkom desaťročného vývoja a kombinuje silu tisícov procesorov Ascend. Iba za 59,8 sekundy dokáže Atlas 900 absolvovať test ResNet-50, čo je štandard v oblasti merania výkonu tréningu AI. To je o 10 sekúnd menej ako doterajší svetový rekord.

Huawei nasadil Atlas 900 aj v rámci služby Huawei Cloud, ktorú s veľkou zľavou ponúkol univerzitám a výskumným inštitútom po celom svete.

 

Technológia, z ktorej má prospech celé ľudstvo

Svetová jednotka v telekomunikáciách poskytla možnosť plynulo komunikovať doteraz viac ako 3 miliardám ľudí. V nasledujúcich piatich rokoch možní ďalším 500 miliónom ľudí ťažiť z digitálnych technológií. Nepôjde len o konektivitu ako takú, ale aj o technológie ako AI, cloud, inteligentné zariadenia a súvisiace aplikácie.

"Pevne veríme, že z digitálnych technológií bude mať prospech každý človek, každá domácnosť, každá organizácia," uzatvára Ken Hu.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Foto: Nová séria Huawei Mate 30 sa sústredí na výkon, dizajn a fotoaparáty (19. 9. 2019)
 Chcete skutočne výnimočný záber? 3 slovenskí fotografi prezradili, ako na to (31. 7. 2019)
 Majitelia smartfónov sa najviac obávajú zničeného displeja (30. 7. 2019)
 Na slovenský trh mieri P smart Z, prvý smartfón od Huawei s pop-up fotoaparátom (29. 7. 2019)
 Ako zhotoviť najkrajšie letné fotky? 3 tipy od známeho fotografa celebrít Kristiana Dowlinga (18. 7. 2019)
 USA poskytnú licencie na obchodovanie s Huawei len v istých prípadoch (9. 7. 2019)
 Huawei predstavuje službu Huawei Cares: K smartfónu série P30 získate výmenu rozbitého displeja zadarmo (4. 7. 2019)
 Smartfóny Huawei P30 a P30 Pro prichádzajú na Slovensko v novej neprehliadnuteľnej farbe (2. 7. 2019)
 Huawei spustil na Slovensku Servisné dni: Získajte ochrannú fóliu zadarmo a zľavu na opravu (1. 7. 2019)
 Huawei môže nakupovať niektoré komponenty od firiem z USA, ale zostáva na čiernom zozname (1. 7. 2019)nasledujúci článok >>
Vnučka britskej kráľovnej, princezná Beatrice, sa zasnúbila
<< predchádzajúci článok
Génius Leonardo da Vinci ako ho nepoznáte