02. októbra 2013

Húževku v Zlíne nezastavil ani tvrdý stret s Okálom, strelil dva góly

Slovenský útočník Vítkovic Peter Húževka bol výraznou oporou mužstva v jeho víťaznom zápase 8. kola českej hokejovej extraligy v Zlíne. Po jeho dvoch góloch zverenci slovenského trénera Petra Oremusa ...

Zlín 2. októbra (TASR) - Slovenský útočník Vítkovic Peter Húževka bol výraznou oporou mužstva v jeho víťaznom zápase 8. kola českej hokejovej extraligy v Zlíne. Po jeho dvoch góloch zverenci slovenského trénera Petra Oremusa vyhrali 3:1, veľa však nechýbalo, aby Húževka stretnutie nedohral.

Na snímke si Peter Húževka prezerá hokejky. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Ešte v prvej tretine mal totiž nepríjemný a mimoriadne tvrdý stret s domácim Zdenkom Okálom, ktorý ho po čistom "hite" poslal na ľad a slovenský útočník zostal na ňom dlho ležať. Následne ho otraseného odviedli do šatne, no v nej sa znova vzchopil a pokračoval v zápase. "Maséri mi dali na hlavu ľad a prášok od bolesti. Pokiaľ môžem, tak hrám," povedal Húževka pre český Sport.

Pre ďalší priebeh sa jeho návrat ukázal ako veľmi dôležitý. Húževka strelil domácim dva góly, keď pri prvom na 2:1 tečoval pri dvojnásobnej presilovke strelu krajana Richarda Stehlíka a v tretej tretine dobre zdvihnutým bekhendom dokončil vítkovický obrat. Guráž svojho útočníka ocenil aj Peter Oremus. "Cez prestávku som sa ho spýtal, ako na tom je a on povedal, že to skúsi. Vyskúšal to dobre," uviedol Oremus, ktorý dodal, že od druhej tretiny bolo jeho mužstvo lepšie.