Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. novembra 2006

ICTY odsúdil na doživotie bosnianskosrbského generálaOdvolacia komora Medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (ICTY) vo štvrtok rozhodla o doživotnom treste pre bosnianskeho Srba, generála Stanislava Galiča. Odsúdený, ktorý sa odvolal ...Zdieľať

HAAG 30. novembra (WEBNOVINY) - Odvolacia komora Medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (ICTY) vo štvrtok rozhodla o doživotnom treste pre bosnianskeho Srba, generála Stanislava Galiča. Odsúdený, ktorý sa odvolal proti pôvodnému dvadsaťročnému trestu, velil jednotkám počas krvavého obliehania Sarajeva trvajúceho 44 mesiacov. Rozsudok nižšieho súdu odvolacia komora označila za "nenáležitý vzhľadom na vážnosť" jeho zločinov. Ide vôbec o prvý doživotný trest definitívne potvrdený na pôde ICTY. Vo všetkých predchádzajúcich prípadoch rozsudky na doživotie predložené nižšími súdmi boli po žiadosti o odvolanie znížené.

Galič bol v období od septembra 1992 do augusta 1994 veliteľom zboru Romanija v rámci bosnianskosrbskej armády, ktorý obliehal Sarajevo a terorizoval moslimské obyvateľstvo mesta delostreleckým ostreľovaním a snajpermi, pričom zahynuli stovky civilistov.

SITA/AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pápež navštívil mešitu a poklonil sa smerom k Mekke
<< predchádzajúci článok
Polícia zadržala Majského, sudca ho vypočuje v piatok

ICTY odsúdil na doživotie bosnianskosrbského generála - diskusné fórum čitateľov