24hod.sk    Šport    Futbal

21. septembra 2005

II. futbalová liga : Líder opäť presvedčivo

Druhá futbalová liga mala včera na programe štyri zápasy 9. kola. Stretnutie v Báči sa hralo na premočenom teréne, ktorému sa lepšie prispôsobili hostia.

Prvý gól padol po chybe domáceho brankára. V druhom polčase najlepší hráč hostí Piatka upravil na konečných 0:3. Michalovce nastúpili do zápasu so súperom z juhu Slovenska aktívnejšie, no kvôli viacerým nepremeneným šanciam ostával stav dlho nepremenený. Štvrť hodinu pred koncom sa po dlhom dobýjaní ujala krásna strela Adama, ktorá zároveň znamenala víťazstvo. Lučenec začal proti Sencu s náporom
a už v 5. min otvoril skóre tvrdou strelou Pečálka. Hostia hrali tiež útočne, po brejku
v 21. min vyrovnal krížnou strelou Awudu. Lučenčania sa dočkali zaslúženého druhého gólu 4 minúty pred koncom I. polčasu, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval Ľupták. Hoci po zmene strán mali hernú prevahu hostia, tri body získali bojovnejší domáci. Zápas Slovan - Šaľa sa skončil po uzávierke tohto vydania.
Báč - Košice 0:3 (0:2). Góly: 24. Majerník, 31., 72. Piatka. Rozhodoval: Michlan, ŽK: Jakubovič - Král, Kišš, 650 divákov.
Michalovce - Dunajská Streda 1:0 (0:0). Gól: 75. J. Adam. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Lopu, Mečiar, Domík, Maruniak (všetci DAC), ČK: 77. Tóth (Michalovce) za kopnutie súpera bez lopty, 1185 divákov.
Lučenec - Senec 2:1 (2:1:). Góly: 5. Pečálka, 41. Ľupták - 21. Awudu. Rozhodovali: Sedlák - Weiss, Ježík, ŽK: 43. Püšpöky, 53. Pečálka, 79. M. Michalík - 20. Takáč, 43. Kozár, 78. Moughfire, 2790 divákov.