Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. júna 2007

Inter sa spája so SencomV nastávajúcej sezóne slovenskej futbalovej Corgoň ligy by napokon mal hrať aj bratislavský Inter, hoci zostúpil do druhej najvyššej súťaže. Malo by sa tak stať na základe zlúčenia Interu a FC ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. júna (WEBNOVINY) - V nastávajúcej sezóne slovenskej futbalovej Corgoň ligy by napokon mal hrať aj bratislavský Inter, hoci zostúpil do druhej najvyššej súťaže. Malo by sa tak stať na základe zlúčenia Interu a FC Senec, na ktorom sa dohodli majitelia oboch klubov Ľubomír Chrenko a Daniel Jammer. Informuje o tom denník Šport.

Z troch záujemcov o vstup do seneckého futbalu (DAC Dunajská Streda, Inter Bratislava a nemenovaný zahraničný investor) , tak ako to pre agentúru SITA prezentoval tréner a spolumajiteľ FC Senec Jozef Valovič, nakoniec dostal prednosť Inter. A-tím "nového" Interu by mal podľa Športu pôsobiť v najvyššej súťaži, béčko potom vo štvrtej najvyššej súťaži. Domovským, stánkom by mali zostať bratislavské Pasienky. Obsadenie realizačného tímu, ale aj funkcionárskych postov a zloženie hráčskeho kádra je otázkou najbližších dní, možno hodín, keďže interisti majú práve dnes - vo štvrtok 14. júna začať s letnou prípravou. Z Pasienkov sa už v predchádzajúcich dňoch šírili informácie, podľa ktorých sa mal stať novým trénerom žlto-čiernych Vladimír Koník, doterajší kormidelník druholigového ŠKP Dúbravka-Bratislava. "Už dlho sme boli v kontakte a riešili sme rôzne záležitosti. Do dnešného dňa som však nič nepodpísal a nedohodli sme sa ani na dĺžke zmluvy či na finančných podmienkach. Vo štvrtok o 9.00 h sa však mám hlásiť na Interi a ako hlavný tréner by som mal byť predstavený hráčom," povedal v stredu popoludní pre agentúru SITA V. Koník.

Je pravdepodobné, že informácia vyslovená v predchádzajúcich riadkoch už po avizovanej fúzii Senca s Interom nebude aktuálna. Rovnako sa definitívne nepotvrdili šumy okolo spojenia Dúbravky s Interom. "Môžem zodpovedne prehlásiť, že fúzia týchto dvoch tímov nie je reálna, určite nie v najbližšej sezóne. Nedá sa to zvládnuť ani po technickej stránke," povedal v tejto súvislosti prezident ŠKP Dúbravka Miroslav Mravec.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hašek chce pokračovať v hokejovej kariére
<< predchádzajúci článok
Griga sa vracia do Prahy, povedie z lavičky Viktoriu Žižkov