Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

13. júna 2007

Griga sa vracia do Prahy, povedie z lavičky Viktoriu ŽižkovVedenie Viktorie Žižkov, nováčika najvyššej českej futbalovej súťaže - Gambrinus ligy 2007/2008, v stredu oficiálne podpísalo kontrakt s trénerom Stanislavom Grigom. S pražským klubom podpísal ...Zdieľať

PRAHA 13. júna (WEBNOVINY) - Vedenie Viktorie Žižkov, nováčika najvyššej českej futbalovej súťaže - Gambrinus ligy 2007/2008, v stredu oficiálne podpísalo kontrakt s trénerom Stanislavom Grigom. S pražským klubom podpísal štyridsaťpäťročný slovenský odborník zmluvu na jeden rok. Informuje o tom internetový portál www.idnes.cz. Doterajší tréner Žižkova Vladimír Skalba, ktorý priviedol mužstvo do najvyššej súťaže, bude Grigovým asistentom. "Tak ako sa snažíme posilniť hráčsky káder, rozšírili sme aj náš realizačný tím o skúseného trénera," informoval ešte pred 10 dňami športový riaditeľ Viktorie, ďalší Slovák Milan Lešický. "Viem že to vo Viktorke funguje, je cítiť, že sa tu darí budovať niečo nové. Ide o ambiciózny klub a ja chcem skrátka byť pri tom," uviedol žilinský rodák S. Griga na tlačovej besede, ktorá nasledovala po podpise zmluvy.
Bývalý skvelý útočník, československý reprezentant a účastník MS 1990 Stanislav Griga si už stihol urobiť meno aj ako úspešný tréner. V roku 1999 získal so Slovanom Bratislava slovenský titul, predtým priviedol do najvyššej súťaže Žilinu aj Trenčín. Bol aj trénerom slovenskej reprezentácie do 21 rokov a dlhší čas pôsobil aj v Česku - v Slovane Liberec aj Sparte Praha. Získal s ňou Český pohár, ale práve na Letnej sa Grigovo pôsobenie skončilo predčasne, po necelom roku. Griga bol dlhoročným hráčom Sparty, ale pôsobil aj v holandskom Feyenoorde Rotterdam.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Inter sa spája so Sencom
<< predchádzajúci článok
František Hossa abdikoval

Griga sa vracia do Prahy, povedie z lavičky Viktoriu Žižkov - diskusné fórum čitateľov