Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. novembra 2006

Ivan Gašparovič podpísal deväť zákonovPrezident SR Ivan Gašparovič podpísal deväť zákonov, ktoré schválila Národná rada (NR) SR. Informoval o tom tlačový odbor Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky. Ivan ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. novembra (WEBNOVINY) - Prezident SR Ivan Gašparovič podpísal deväť zákonov, ktoré schválila Národná rada (NR) SR. Informoval o tom tlačový odbor Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky.

Ivan Gašparovič podpísal zákon o poskytovaní vianočného príspevku niektorým poberateľom dôchodku. Príspevok vo výške 2 000 Sk majú dostať penzisti s dôchodkom do 3 445 SK, príspevok 1 750 Sk má byť pre dôchodcov s dôchodkom od 3 456 Sk do 6 910 Sk. Príspevok vo výške 1 500 Sk majú získať dôchodcovia s dôchodkom od 6 911 Sk do 10 365 Sk. Výšku príspevkov má určiť nariadenie vlády, ktoré by mal kabinet schváliť do konca novembra.

Prezident podpísal aj novely Zákonov o Slovenskej televízii (STV) a o Slovenskom rozhlase (SRo). Obe upravujú spôsob voľby generálneho riaditeľa tak, že v treťom - opakovanom hlasovaní znižujú kvórum potrebné na zvolenie riaditeľa z dvojtretinovej na nadpolovičnú väčšinu všetkých členov rady. Členovia rady pritom podľa noviel nemôžu kandidovať na post riaditeľa. Novely začnú platiť od 15. novembra.

Prezident Ivan Gašparovič podpísal aj zákon o zvýšení výsluhových dôchodkov zo sociálneho zabezpečenia policajtov a vojakov v roku 2006 a zákon, ktorým sa dopĺňa zákon NR SR o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti.

Gašparovič podpísal aj zákon, ktorým sa dopĺňa zákon o podmienkach prevodu majetku štátu na iné osoby, ktorý upravuje vlastnícke vzťahy k pôde a inému poľnohospodárskemu majetku.

Ivan Gašparovič podpísal zákon, ktorým sa dopĺňa zákon NR SR o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov SR a tiež zákon o pôsobnosti orgánov štátnej správy v oblasti registrácie odrôd pestovateľských rastlín a uvádzaní množiteľského materiálu pestovaných rastlín na trhu. Posledným zákonom, ktorý I. Gašparovič podpísal, je doplnok k zákonu o organizovaní trhu s vybranými poľnohospodárskymi výrobkami.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moskva nepodporí súčasnú podobu návrhu rezolúcie proti Iránu
<< predchádzajúci článok
Tony Blair chce s Angelou Merkel hovoriť o otepľovaní

Ivan Gašparovič podpísal deväť zákonov - diskusné fórum čitateľov