Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. novembra 2006

Odstúpením Záhumenskému konflikt záujmov nepominulOdstúpením z funkcie štátneho tajomníka Marianovi Záhumenskému podľa poslanca SMK Zsolta Simona konflikt záujmov nepominul. Povedal to dnes pre SITA. "Ten istý zákon predsa platí aj pre poslanca ...Zdieľať

BRATISLAVA 2. novembra (WEBNOVINY) - Odstúpením z funkcie štátneho tajomníka Marianovi Záhumenskému podľa poslanca SMK Zsolta Simona konflikt záujmov nepominul. Povedal to dnes pre SITA. "Ten istý zákon predsa platí aj pre poslanca parlamentu. Navyše, výhody, ktoré si nechal schváliť, zostali, zostal preto aj konflikt záujmov", konštatoval Simon. Výbor by sa preto podľa neho mal prípadom zaoberať. "Navyše, aj prípad lovu na jeleňa poukazuje na morálne kvality pána Záhumenského", dodal exminister.

Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií sa bude podnetom Simona na bývalého štátneho tajomníka Záhumenského, ktorý sa vracia do poslaneckých lavíc, zaoberať na schôdzi 20. novembra, potvrdil pre SITA predseda výboru Gábor Gál. "Výbor uznesením rozhodne, aký postup vzhľadom na vzdanie sa funkcie štátneho tajomníka zvolí", povedal Gál.

Podpredsedníčka výboru Renáta Zmajkovičová (Smer-SD) pre SITA zatiaľ nevedela povedať, aký postoj zaujme na rokovaní výboru koaličná väčšina. "Bude hlasovanie, v tejto chvíli predpovedať by bolo predčasné", dodala.

Podľa podnetu Zsolta Simona Ministerstvo pôdohospodárstva na základe aktivity Záhumenského odsúhlasilo dodatok k usmerneniu, podľa ktorého sa okrem niekoľkých ďalších spoločností navýšia o 4,4 milióna korún aj dotácie firme Agrocontract Mikuláš, ktorej je Záhumenský akcionárom, na pestovanie tabaku. Podľa Simona bola táto zmena účelová s cieľom pomôcť jednotlivcom.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gyurcsány obhajuje vstup západobalkánskych štátov do EÚ
<< predchádzajúci článok
Automobilka MAN zvýšila kvartálne tržby o 18 % na 3,25 mld.eur

Odstúpením Záhumenskému konflikt záujmov nepominul - diskusné fórum čitateľov