17. januára 2009

Jakeš v cieli Rely Dakar, celkovým víťazom Coma

Slovenský motocyklový jazdec Ivan Jakeš obsadil v sobotňajšej 14. etape pretekov Rely Dakar 2009, ktorá sa koná v Argentíne a Čile, vo svojej kategórii 11. miesto so stratou 6:17 h na víťazného ...

BUENOS AIRES 17. januára (WEBNOVINY) - Slovenský motocyklový jazdec Ivan Jakeš obsadil v sobotňajšej 14. etape pretekov Rely Dakar 2009, ktorá sa koná v Argentíne a Čile, vo svojej kategórii 11. miesto so stratou 6:17 h na víťazného Helder Rodrigues z Portorika.

Tridsaťpäťročnému rodákovi z Brezovej pod Bradlom figuruje v konečnej klasifikácii priebežne na 39. mieste. Celkovým víťazom sa stal španiel Marc Coma pred druhým Francúzom Cyrilom Despresom, tretí skončil David Fretigne rovnako z Francúzska. V nedeľu je na programe už iba slávnostná jazda ulicami Buenos Aires.

Výsledky - 14. etapa - Cordoba - Buenos Aires (792 km, 227 km RS)

Motocykle: 1. Helder Rodrigues (Portug.) KTM 1:42:37 h, 2. Pal Anders Ullevalseter (Nór.) KTM +2:07 min, 3. Cyril Despres (Fr.) KTM +2:41,...11. Ivan Jakeš (SR) KTM +6:17

Poradie po 14. etape: 1. Marc Coma (Šp.) KTM 52:14:33 h, 2. Cyril Despres (Fr.) KTM +1:25:38 h, 3. David Fretigne (Fr.) Yamaha +1:38:56,...39. Ivan Jakeš (SR) KTM +16:55:55