Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

13. januára 2012

Jana Purdjaková sa stala najlepšou kulturistkou roku 2011Najlepšou športovkyňou Slovenskej asociácie kulturistiky, fitnes a silového trojboja (SAKFST) za rok 2011 je Jana Purdjaková. Tridsaťpäťročná Popradčanka sa stala na svetovom ...Zdieľať
purdjakova BRATISLAVA 13. januára (WEBNOVINY) - Najlepšou športovkyňou Slovenskej asociácie kulturistiky, fitnes a silového trojboja (SAKFST) za rok 2011 je Jana Purdjaková.


Tridsaťpäťročná Popradčanka sa stala na svetovom šampionáte v Novom Sade absolútnou šampiónkou i víťazkou kategórie do 55 kg.

Už ôsmym titulom majsterky sveta utvorila nie iba nový rekord v počte ženských primátov na MS, ale už sa vyrovnala aj legendárnemu Egypťanovi El Shahatovi Mabroukovi. Purdjakovú ocenili na piatkovom slávnostnom vyhlásení najlepších športovcov SAKFST. Najlepšou juniorkou sa stala Adela Ondrejovičová, majsterka sveta v kategórii nad 163 cm vo fitnes.

Športovci SAKFST dosiahli na medzinárodných súťažiach v roku 2011 množstvo úspechov. Na šampionáte kulturistov v Bombaji triumfovali Igor Kočiš a Rastislav Solár, Nikola Weiterová sa stala v Novom Sade svetovou šampiónkou v bikini fitnes a vyhrala aj európsky šampionát. Majstrami Európy sa stali kulturisti Štefan Havlík, Ľuboš Maliňák, Ladislav Kuzder, prestížne podujatie Arnold Classic Europe vyhral Marián Čambal. Cenné kovy z vrcholných podujatí priviezli domov aj fitnesky Jana Majerníková a Dominika Multáňová i siloví trojbojári Denis Tangelmayer, Peter Ovšonka či Monika Gavorníková.

Zoznam ocenených športovcov SAKFST za rok 2011:

Najlepšia športovkyňa SAKFST za rok 2011: Janka Purdjaková (majsterka sveta 2011 v kategórii do 55 kg, absolútna majsterka sveta 2011)
Najlepšia juniorka SAKFST za rok 2011: Adela Ondrejovičová
Kulturistika a fitnes: 1. Igor Kočiš, 2. Rastislav Solár, 3. Nikola Weiterová, 4. Štefan Havlík, 5. Ľuboš Maliňák, 6. Ladislav Kuzder, 7. Marián Čambal, 8. Jana Majerníková, 9. Dominika Multáňová, 10. Vanesa Lisziová
Silový trojboj a tlak na lavičke: 1. Denis Tangelmayer, 2. Peter Ovšonka, 3. Monika Gavorníková, 4. Róbert Valach, 5. Filip Kratina

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veltitsovci budú jazdiť v Omega Pharma-Quick Step
<< predchádzajúci článok
Vyžrebované čísla hry KENO 10 - piatok 13. januára

Jana Purdjaková sa stala najlepšou kulturistkou roku 2011 - diskusné fórum čitateľov